УКБС-НБУ: ІННОВАЦІЇ ПРИ ОБМІНІ ВАЛЮТ ПОКРАЩАТЬ ОБСЛУГОВУВАННЯ КЛІЄНТІВ БАНКІВ

3 июня 2014, 09:47
Экономист
0
12

УКБС запропонував регуляторові осучаснити нормативну базу під інноваційні фінансові послуги банків

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернулася до Національного банку України із пропозиціями щодо впровадження інноваційних методів обслуговування клієнтів у національній банківській системі. Це дозволить усунути відставання нормативно-правової бази від технологічних можливостей банківських установ, покращити якість фінансових послуг та зменшити частку готівки у структурі грошової маси.

Так, повністю підтримуючи заходи Нацбанку, спрямовані на масовий розвиток безготівкових платежів, УКБС звернув увагу регулятора на додаткові можливості їх стимулювання. Зокрема, мова йде про технологічну спроможність фінустанов здійснювати перекази між різновалютними рахунками одного клієнта  на його вимогу, без фізичної присутності в банку. Це дозволить проводити обмін валюти за правилами готівкових операцій, а роботу з клієнтом здійснювати за безготівковою схемою, що не передбачає отримання готівки у касі і фізичної присутності особи у банку.

Обов'язковою умовою проведення зазначених операцій є попередня ідентифікація клієнта у банку, а також розпорядження на проведення валютно-обмінних операцій між своїми власними рахунками, яке клієнт банку має можливість подавати за допомогою віддалених доступів. На  сьогодні це можна зробити через завдяки інтернет-банкінг, банкомату або терміналу самообслуговування, телефонний зв'язок чи SMS-повідомлення. При цьому підтвердженням розпорядження клієнта може служити PIN-код, OTP-пароль та інші способи його верифікації.

Для реалізації такого інноваційного способу обслуговування клієнтів банківських установ  експерти УКБС пропонують здійснювати проведення зазначених операцій за аналогією з операціями з готівкою та валютно-обмінними операціями. Це передбачає поширення аналогічних вимог щодо обмеження максимальних сум здійснення цих операцій, а також сплати збору до Пенсійного фонду за проведення валютно-обмінних операцій.

В обліку банку доцільно відображати операції за рахунками каси через неторговельну валютну позицію банку. Крім цього, враховуючи, що касовий працівник не бере участі у проведенні операції, касові документи доцільно зберігати в електронному вигляді з можливістю друку на вимогу клієнта. Одночасно необхідно передбачити даний механізм реалізації  розрахунків, відкоригувавши чинні правила безготівкової конвертації для фізичних осіб, що регламентовані «Положенням про порядок та умови торгівлі іноземною валютою» (постанова НБУ № 281 від 10.08.2005).

«Врахування регулятором пропозицій УКБС дозволить усунути  наявне відставання нормативно-правової бази у сфері регулювання безготівкових розрахунків від їх технологічного забезпечення у банківському середовищі, – зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це дозволить отримати якісно нову інноваційну послугу клієнтам фінустанов, мінімізувати пов‘язані із зберіганням та перевезенням готівкових коштів ризики банківським установам, та знизити готівкову складову у структурі грошової маси країни із 28% (станом на березень 2014 р.) до середньоєвропейських показників (не більше 10%)».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.