УКБС: ВІДСУТНІСТЬ РОЗ’ЯСНЕНЬ НБУ УСКЛАДНЮЄ ФУНКЦІОНУВАННЯ ВАЛЮТНОГО РИНКУ

21 травня 2014, 13:20
Власник сторінки
Экономист
0
27

УКБС коментує роз'яснення регулятора щодо проведення експортно-імпортних операцій

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» звернула увагу   Національного банку України на необхідність надання розяснень окремих нормативних вимог НБУ у сфері валютного регулювання. Це дозволить усунути наявні перешкоди при здійсненні уповноваженими банками України валютних операцій з банками-нерезидентами та забезпечить однозначне тлумачення чинних норм.

Так, Нацбанк до 20.08.14 р. подовжив вимогу щодо обов'язкового продажу надходжень в інвалюті (постанова НБУ від 12.05.2014 р. № 270, далі – постанова 270), залишивши невирішеними наявні проблеми її практичного застосування.

Зокрема, залишилась чинною норма попередньої постанови НБУ від 14.11.2013 року №453 (термін дії якої закінчився 17 травня 2014 року) щодо  обов'язкового продажу на національному міжбанківському валютному ринку надходжень в інвалюті з-за кордону на користь юросіб, які не є уповноваженими банками України, тобто мова йде про банки-нерезиденти.

УКБС зауважує, що згідно до законодавчого визначення, уповноваженим банком є будь-який комерційний банк, який офіційно зареєстрований на території України та має ліцензію НБУ (Декрет КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» ЗУ «Про банки та банківську діяльність»),  

Таким чином, за відсутності нових додаткових розяснень Нацбанку, дія вимоги щодо обов'язкового продажу розповсюджується на банки-нерезиденти, які мають відкриті коррахунки в уповноважених банках.

Це і надалі залишає невирішеними нагальні проблеми практичного виконання банками проблем продажу валютних надходжень на коррахунки банків-нерезидентів, на які УКБС звертав увагу НБУ ще 5 травня поточного року. Адже на сьогодні Нацбанком так і не надано розяснення щодо порядку продажу таких надходжень на лоро-рахунки банків-нерезидентів. Зокрема, не визначено а ні транзитні рахунки для зарахування інвалюти та гривні від її продажу, а ні механізм подальшого зарахування отриманої  гривні з урахуванням виду надходження (на користь клієнтів-нерезидентів, які не мають відкритих рахунків в уповноважених банках; за власними міжбанківськими операціями банків-нерезидентів в іноземній валюті тощо). По суті це змушує здійснювати обов'язковий продаж надходжень в інвалюті на лоро-рахунки банків-нерезидентів на користь будь-яких клієнтів-нерезидентів, які можуть взагалі не мати відкритих поточних рахунків в уповноважених банках України.

        Крім цього, відсутні роз‘яснення щодо розповсюдження вимог п.2 постанови  270 на операції залучення міжбанківських депозитів в інвалюті від банків-нерезидентів (як на строк до одного року, так і на строк понад рік).

        «В УКБС переконані, що у поточних складних умовах функціонування валютного ринку ефективність його регулювання залежить, у тому числі, від оперативної реакції НБУ на проблеми, що потребують термінового вирішення - зауважила Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це можливо за умови збереження Нацбанком своєчасного зворотного зв’язку із банківським співтовариством та прийняття  нормативних вимог, що мають однозначне тлумачення суб‘єктами фінансового ринку».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: НБУ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.