УКБС: ОЧІКУЄМО НА ОПЕРАТИВНУ РЕАКЦІЮ ГЕНШТАБУ

07 травня 2014, 16:53
Власник сторінки
Экономист
0
52

УКБС пропонує Генштабу та НБУ захистити інтереси мобілізованих осіб

Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз» сподівається, що Генеральний штаб не допустить бюрократичні зволікання та захистить інтереси мобілізованих осіб, які охороняють наш спокій. Адже суспільство, як ніколи, потребує оперативного зворотного звязку та діалогу з органом, до компетенції якого відносяться питання національного масштабу.

Із прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014  № 1169-VII,  у роботодавців виникли спірні питання щодо збереження місця роботи та середнього заробітку для мобілізованих працівників.

Тому УКБС звернувся до керівництва Генерального Штабу Збройних Сил України (далі Генштаб) щодо надання розяснень з приводу існуючих колізій в чинному законодавстві України.

Так, не зважаючи на прийняття новою владою законодавчих норм про збереження (не більше одного року) за мобілізованими громадянами місця роботи (посади) та середнього заробітку на підприємстві, одночасно чинною залишається стаття КЗпП України, яка все ж таки дозволяє роботодавцям припиняти з працівниками трудовий договір у зв‘язку з призовом або вступом працівника на військову службу, направлення на альтернативну (невійськову) службу  (п. 3 ч. 1 ст. 36 КЗпП України).

Крім цього, на законодавчому рівні не врегульовано до кінця питання виплати середнього заробітку мобілізованим особам, оскільки в законі немає чіткої вказівки, хто саме повинен здійснювати цю виплату: роботодавець або держава. Одночасно потребує уточнення і процедура взаємодії роботодавців з військовими комісаріатами: надання відомостей щодо працівників; як здійснюється своєчасне повідомлення роботодавця про звільнення працівника з військової служби за призовом під час мобілізації та ін.

УКБС звертає увагу, що ч. 3 ст. 39 Закону України «Про військовий обов‘язок і військову службу» передбачено, що за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізосіб – підприємців. Однак, даний Закон не дає чіткого тлумачення, чи може підприємець продовжувати свою підприємницьку діяльність та отримувати прибуток, адже мова йде лише про не припинення державної реєстрації.

УКБС наголошує на неприпустимості даної законодавчої невизначеності. Адже деякі підприємці мають зобов’язання перед своїми контрагентами за укладеними раніше договорами, що вимагає розуміння, чи можуть і надалі їх підприємства функціонувати у звичайному режимі.

Вирішення даних питань є вкрай важливим для забезпечення як обороноздатності так і подальшого розвитку економіки країни, враховуючи, що 37% від загальної кількості підприємств в Україні є збитковими, а реальний ВВП за І кв. 2014 р. становив 98,9% (порівняно з відповідним кварталом 2013 р.).

«Неможливо залишатися осторонь, коли громадськість об’єднала зусилля, надаючи різні види допомоги захисникам нашої країни, – зауважує Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Зокрема, банківська спільнота вже запропонувала різні види компенсаційної допомоги в обслуговуванні кредитних зобов’язань 2,5 тис. мобілізованих осіб, які мають заборгованість від 600 грн. до 150-300 тис. грн. у формі компенсації чи часткового погашення відсотків за кредитами, надання кредитних канікул тощо».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: НБУ,мобилизация
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.