УКБС ЗАКЛИКАЄ БАНКІВСЬКІ АСОЦАЦІЇ ПРИПИНИТИ ПРОТИСТОЯННЯ З МЕТОЮ ЗАХИСТУ БАНКІВ

10 апреля 2014, 15:15
Экономист
0
30

УКБС запропонував банківським асоціаціями приєднатися до Меморандуму про співпрацю

  Звернення Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» до інших банківських асоціацій щодо консолідації зусиль задля збереження стабільності фінансово-кредитної системи, не отримало зворотної реакції. Про це повідомлено на засіданні Ради УКБС.

Ще місяць тому Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз»  звернулась до своїх колег з Асоціації українських банків та Незалежної асоціації банків України з пропозицією підписати Меморандум про взаємодію та співробітництво між усіма банківськими асоціаціями для формування єдиної позиції банківської спільноти з питань розвитку системи. Вказана ініціатива була схвалена і Нацбанком, який в поточній ситуації очікує від банківського співтовариства узгоджених дій.

Крім того, УКБС зробив ще один крок назустріч консолідації та підтримав рекомендовану АУБ кандидатуру для обрання до складу дорадчих органів, що утворюватимуться при Національному банку.

Однак, поки що АУБ та НАБУ не відгукнулись на вказану пропозицію. Хоча позитивні зрушення в цьому напрямку все ж таки є. І можна сподіватись, що «протистояння» між банківськими об’єднаннями невдовзі буде припинено.

Зокрема, за наполяганням банків-членів НАБУ, зі статуту асоціації було виключено норму, яка обмежувала їх права, забороняючи одночасно бути членами інших асоціацій.

«Наразі основним завданням банківських асоціацій є консолідація професійних ресурсів та оперативна взаємодія з Нацбанком у виробленні ефективних рішень щодо стабілізації банківської системи та економіки країни у нестандартній поточній ситуації, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Зокрема, НБУ звернувся до асоціацій з проханням надати узгоджені пропозиції щодо більш прийнятного, ніж встановлений у антикризовому Законі № 1166, механізму оподаткування процентних доходів, з метою підготовки відповідних змін до Податкового кодексу. Зараз, як ніколи, важливо зберегти довіру суспільства до банківської системи. Для чого необхідно зменшити з 15-25% до 5% пропоноване у Законі № 1166 фінансове навантаження на вкладників та не допустити розголошення широкому загалу інформації про їх депозити».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: банки
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.