УКБС: ПРИЗНАЧЕННЯ РАДИ НБУ ПОТРЕБУЄ ПРОЗОРОСТІ

7 апреля 2014, 10:06
Экономист
0
81

УКБС виступає за відкрите призначення на керівні посади у фінансовому секторі

Регулювання діяльністю банківської системи повинно здійснюватися виключно професіоналами з досвідом практичної роботи у відповідній сфері, кандидатури яких обрані прозоро та підтримані громадськістю, про що раніше зазначала Асоціація „Український Кредитно-Банківський Союз”.

Особливо це стосується Ради Національного банку, головним завданням якої є розроблення Основних засад грошово-кредитної політики країни та здійснення контролю за її проведенням.

         Також до повноважень цього органу відноситься аналіз впливу грошово-кредитної політики на стан соціально-економічного розвитку України та розробка пропозицій щодо внесення відповідних змін до неї. А рішення Ради НБУ є обов'язковими для виконання Правлінням Національного банку. 

         Це свідчить про велику відповідальність кожного члена Ради та необхідність  виваженого підходу до її формування.  

         В УКБС зауважують, що призначення Верховною Радою за своєю квотою нових членів Ради НБУ, нажаль, відбулося з порушенням задекларованих владою принципів, адже Парламент не оприлюднив і не провів публічного обговорення відповідних кандидатур з  інститутами громадянського суспільства, зокрема, з профільними асоціаціями.

«На думку УКБС, зазначені процеси повинні відбуватися гласно та відкрито із залученням представників банківської спільноти, –  зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер. – Це сприятиме формуванню команди, здатної своїм професіоналізмом, відповідальністю та прозорістю прийняття рішень забезпечити економічну та соціальну стабільність в країні».

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: НБУ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.