УКБС: МІНІСТР ФІНАНСІВ ПІДТВЕРДИВ, ЩО % З ВКЛАДІВ ОПОДАТКОВУЮТЬСЯ З ЛИПНЯ П.Р.

3 апреля 2014, 17:27
Экономист
0
102

Мінфін-УКБС: Податок з доходів фізичних осіб від депозитних (вкладних) операцій вводиться з липня 2014 р.

Оподаткування процентів з депозитів населення розпочнеться з                                                1 липня 2014 р. Технічні помилки у Законі № 1166, які призвели до колізії податкових норм щодо дати введення новації, будуть усунуті. Відповідне доручення щодо термінової підготовки роз’яснення для банків та громадськості з цього питання та прийняття необхідних законодавчих змін дано Міністром фінансів України за ініціативою Асоціації „Український Кредитно-Банківський Союз” (УКБС).

         Так, в рамках участі в засіданні Громадської ради при Мінфіні експерт УКБС звернув увагу Міністра фінансів на необхідність термінового врегулювання законодавчої колізії, що виникла з прийняттям Закону про запобігання фінансової катастрофи № 1166-VІI від 27.03.2014 (далі – Закон), та фактично передбачає дію з 1 квітня до 1 липня 2014 р. норм ПКУ щодо оподаткування за ставкою 5% доходу у вигляді процентів, отриманих з поточних або депозитних (вкладних) банківських рахунків.

Зокрема, у Прикінцевих положеннях Закону визначено, що його норми в частині необхідності подання банками податкового розрахунку по доходам фізичних осіб у вигляд відсотків за депозитами, набирають чинності лише з 1 липня 2014 року. 

Однак, іншою нормою Закону з 1 квітня 2014 року скасовано норму Податкового кодексу України, що призупиняла до 1 січня 2015 року включення до оподатковуваного доходу фізособи доходів у вигляді відсотків за депозитами.

В УКБС зауважують, що де-факто очевидно, що законодавець не мав не меті вводити вказаний податок на період з 01.04.2014 по 01.07.2014 та, зважаючи на екстрену розробку та прийняття Закону для наповнення Державного бюджету, сталася технічна помилка, яку необхідно терміново виправити хоча б шляхом надання уточнюючого роз’яснення.

Адже податківці вже почали звертатися до банків щодо оподаткування  процентних доходів з депозитів. Крім того, виникло безліч питань з приводу нововведення і у вкладників банків, які, наприклад, потребують інформації про те, хто повинен платити податок – банк чи клієнт самостійно; з якої дати починається оподаткування процентів по депозитам; за яким курсом розраховуватиметься база для оподаткування процентів за валютними вкладами тощо.

 «На пропозицію УКБС Міністр фінансів під протокол озвучив доручення  фахівцям міністерства терміново підготувати роз’яснення на адресу УКБС, НБУ та громадськості щодо введення оподаткування процентних доходів з депозитів фізосіб починаючи з 1 липня 2014 р. А також щодо термінового внесення змін до Закону № 1166 для виправлення технічних помилок, - зазначає Генеральний директор Асоціації «Український Кредитно-Банківський Союз» Галина Оліфер.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: депозиты,податок,Мінфін
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.