МАУ банкрут?

24 січня 2013, 16:21
Власник сторінки
Економіст
0
7406
МАУ  банкрут?

"МАУ" - "Аеросвіт 2"

Нещодавно на 5 каналі за лаштунками телеефіру, присвяченого проблемам з «Аеросвітом», відбулася цікава дискусія стосовно подальшої долі МАУ, які попри все стають безапеляційним монополістом ринку авіаперевезень в Україні. Всі експерти дійшли до висновку, що у руках пана Коломойського буде зосереджено 80 % всіх авіаперевезень. При цьому треба віддати належне Коломойському, його хижій далекоглядності, хисту і вмінню не лише вийти з „патової” ситуації, але і фактично примножити свої активи, збільшивши вплив у державі. “Крики” владних очільників навздогін подіям з „Аеросвітом” – це викрики жалю переможеного. Тому зрозумілі намагання влади у даній ситуації не втратити обличчя постійного переможця у бізнесових баталіях, бо від цього буде залежати подальша доля панування головного “бізнесмена країни”. Але програш влади – безапеляційний! Тепер, відчувши слабину, інші олігархічні клани почнуть активніше гуртуватись за інтересами і вибудовувати стратегії протистояння „сім’ї”, результатом якого, скоріше за все, буде болюча відповідь – “по зубам”. Коломойський показав приклад не тільки українським бізнесменам, а й усьому зацікавленому світу, що “вигравати” у чинної української верхівки можна і це варто робити. Вміло вивевши активи за межі юридичного впливу, він одночасно їх примножив, використовуючи, чи то ініціюючи, зовсім не повязані між собою, на перший погляд, події.

Експерти одностайні у тому, що банкрутство „Аеросвіту” завчасно сплановане і зрежисоване у часі. Тільки після того, коли повністю всі активи були вже зосереджені у руках нового власника кіпрської компанії “Онтобет промоушінз лімітед” і було виведено зі складу М.Табачника, почалася розбудова “авіамонстра України”. Не думаю, що брат впливового Дмитра Табачника захотів би залишити Наглядову раду на таких самих умовах, знаючи, що попри офіційну версію керівництва компанії про погані фінансові показники, насправді вибудовується стратегія створення надпотужного гравця ринку авіаперевезень в Україні. Зрозуміло, що заява на вихід М.Табачником була написана завчасно під впливом загальної картини “падіння ринку авіаперевезень в Україні” і задовольнили її безпосередньо перед початком переведення активу „Аеросвіту” на МАУ. Зараз Наглядова рада складається, відповідно до нової редакції Статут МАУ, з чотирьох членів: Арона  Майберга, Олександра Нікітіна, Ігоря Черненка та Олександра Майданніка. За інформацією інсайдерів, Майберг має стійкі фінансові відносини з Коломойським, а відтак Наглядова рада в теперішньому складі повністю підконтрольна йому.

Попри навмисне ініціювання „Аеросвітом” проблем напередодні новорічних свят, що, зрозуміло, пов’язано з перевантаженим авіапотоком пасажирів і соціальним статусом цих туристів, щоб якомога більшим зробити резонанс події у владі і мас-медіа, зверну увагу на ще дуже цікавий збіг обставин, на якому жоден з експертів ще не акцентував. Дивним чином збіглись у часі події банкрутства „Аеросвіту” з так званим “Єврейським скандалом”, ініційованим ВО “Свобода”. Не хочу вірити у наявну на інтернет-ресурсах інформацію, що ВО “Свобода” фінансується Коломойським, бо це цілком  алогічно! Щоб президент об'єднаної єврейської громади України  та очільник європейської єврейської ради фінансував проукраїнську соціал-національну політичну силу, яка попри вимогу встановити в паспорті графу "національність" ще й неприховано вирізняється антисемітськими гаслами?  Хіба це можливо? Хто знає, але може й справді "гучні образи" були частиною геніального плану. Привернувши, у такий спосіб увагу міжнародної єврейської спільноти до України, Коломойський автоматично привернув увагу і до своїх проблем з "сім'єю". В історії є чимало прикладів, коли саме нелогічні для пересічних громадян дії владарів дозволяли їм впевнено керувати і тримати у покорі перших.

Чи чекати чергового банкрутства від МАУ?

Стиль ведення бізнесу олігархами не змінний – нахабство, зневага і потурання інтересами українців. Чого тільки вартує відверта брехня керівництва МАУ, коли в офіційній заяві зазначається, що “у МАУ зберігається структура акціонерів, яка існує з моменту завершення приватизації авіакомпанії у 2011 році, стабільний менеджмент і склад Спостережної Ради”, адже, за даними Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), “Онтобет промоушінз лімітед” до кінця третього кварталу належало 25,83% акцій авіакомпанії, а з червня 2012 року “Онтобет промоушінз лімітед” вже стало власником ТОВ “Інвестмент Проджектс менеджмент” (ТОВ “Кепітел інвестмент проджект” (Київ) –74,16% акцій МАУ).

Закладені підвалини держави створюють перманентні події захоплення національних  ресурсів “купкою свиней коло державного корита”. І відверто кажучи, це не виключно сьогоднішня картина, – це постійно спостерігається за часів усіх Президентів і Премєрів. Так як держава непрозоро приватизувала 61,5 відсотків акцій МАУ, так само розтягується все, що знаходилось у загальнонаціональний скарбниці. Ще у 2009 році існувала можливість прозорого введення до складу акціонерів МАУ потенційного інвестора з числа великих авіакомпаній шляхом продажу МАУ власного, "міноритарного" пакету акцій, раніше викупленого емітентом у процесі виходу зі складу акціонерів ірландської компанії “Aer Cap”. Однак, владою цього не було зроблено, а відтак ми “маємо те, що маємо”. Про “Відкрите небо” нам залишається тільки мріяти, а заходити на корупційне поле українських авіаперевезень з малим попитом якісним і дешевим світовим авіаперевізникам нема сенсу. Ми будемо і надалі літати поганими літаками з неякісним сервісом, постійно ризикуючи застрягнути в якомусь з аеропортів  під час банкрутства МАУ, в наслідок чергових бізнесових „розборок”. Потенційні авіапасажири МАУ – постійні заручники потужного українського монополіста повітряних просторів. Тенета корупційних зв’язків пронизали всі державні інститути України й не варто сподіватись, що після останніх подій з „Аеросвітом” ринок авіаперевезень буде під пильним наглядом держави для дотримання прав та інтересів споживачів послуги. Навряд Державіаслужба почне відповідально виконувати роль державного регулятора. Навпаки, як свідчить недовга історія нашої незалежної держави, це буде ще одним прикладом владному бізнесу, як можна безнаказано “кидати” людей і кредиторів.

Щодо “Аеросвіту”, то вже принципово немає значення, яке рішення прийме Господарський суд 15 лютого щодо банкрутства компанії. Зневірений трудовий колектив, переведені на МАУ маршрути та активи, попри виключення компанії з Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA) роблять це майже неможливим та й непотрібним. Ніхто ще довгий час не ризикне купувати квитки навіть на реанімований Аеросвіт.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
ТЕГИ: Украина,Янукович,авиация,президент,авиаперелет,Банкротство,Коломойский,беспредел,Кабинет Министров,олигархи,олигарх,банкрот,министерство,МАУ,Президент Украины,авиакомпании,Власть и бизнес,авиаперевозки,Україна,влада,Президент України,гроші,уряд,сім'я,власть в Украине,АероСвіт,власть против людей,Коломойський,Украина Корупция,авіація,уряд Азарова,власть денег,влада олігархів,олигархия,Власть диктатора,Міністерство транспорту та зв'язку,авіакомпанія,авіакомпанії,авіаперевезення,банкрутство,авіатрафік,Міжнародні авіалінії України,авіамаршрути,Міністерство інфраструктури,авіасполучення,Украерорух,Авіакомпанія МАУ,авіаперевізники,Державіаслужби України
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.