Стартує культурно-освітній проєкт «БайкиХАБ»

29 января 2021, 17:03
0
10
Стартує культурно-освітній проєкт «БайкиХАБ»

Подивитися освітні ролики, виставу та легко вивчити українську пропонують харків’янам в рамках проєкту «БайкиХАБ».

Харківські театрали та освітяни задумалися над потенціалом байки. Вибрали 30 творів різних епох і країн і почали з ними працювати. В результаті реалізації проєкту «БайкиХАБ» мають отримати кілька культурних продуктів.

Передусім — відеобайки, над створенням яких вже працюють художники і актори. Перші ролики мають з’явитися на сторінках проєкту вже у лютому. Вони супроводжуватиметься субтитрами.

«Байки — веселі та повчальні історії з нашого дитинства, які іноді доводилося вивчати напам’ять, а ще й доповідати вчительці, що мав на увазі автор. Це, напевно, демонструвало розвиток пам’яті та логіки дитини. В умовно дорослому житті ми забуваємо про них. Театральні професіонали теж нехтують цим матеріалом, хоча, звісно, у навчальному процесі він використовується повсякчасно. Потенціал байок значно більший, актуальний для сучасної художньої форми», — переконана режисерка проєкту Яніна Зеленська. 

На базі Харківського театру для дітей та юнацтва вона ставить виставу за мотивами байок «з використанням усіх необхідних засобів театру, з використанням музики, співу та автентичних рухів». Режисерка розповідає, що для полегшення роботи акторів та усіх членів команди було вирішено запросити викладача української, але не звичайного.

«Байки можуть допомогти в легкій та розважальній формі зрозуміти традиції пращурів, висвітлити народну мудрість на сучасний лад, дізнатися про особливості мови і, врешті, засвоїти українську. Тому складовою нашого проєкту є мовні клуби, за результатами яких буде створено методичні рекомендації до вивчення української на матеріалі байок», — запевняє керівниця проєкту Аліна Богданович.

Запис до мовних клубів буде відкритим для всіх охочих. Перший набір розпочнеться у лютому. Також в рамках проєкту «БайкиХАБ» проходитимуть відкриті інтенсиви з автентичного співу та руху. 

Виставу організатори планують представити влітку. Вона супроводжуватиметься перекладом жестовою мовою.

Реалізують культурно-освітній проєкт «БайкиХАБ» громадська організація «Платформа театральних ініціатив» і «Honey Academy» за підтримки Українського культурного фонду. Слідкувати за ним можна на сторінках «Платформи театральних ініціатив»
.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.