Для чого на туристичному фестивалі інклюзивний майданчик і з якою проблемою зіткнулися організатори NametFEST.
Щороку на Харківщині, а точніше — на Зміївщині, проходить великий туристичний фестиваль NametFEST. Все на ньому — для справжніх поціновувачів мандрівок: чудові краєвиди, палатки, пік зорепаду Персеїди, лекції від незвичайних мандрівників і блогерів, майстер-класи, спортивні ігри, творчі події, історичні локації й активності, виступи музичних гуртів.
Команда Лікаря Посміхайка цьогоріч облаштувала ще й особливий ігровий майданчик. Там хазяйнували сміх, мильні бульбашки, розумні пустощі, малюки та діточки з особливостями розвитку.
Андрій Васильєв, один з організаторів NametFEST:
Для нас важливі люди з інклюзією, ми намагаємося, прагнемо зробити так, щоб була можливість для них відвідати фестиваль. Це такі ж учасники, такі ж активні люди, як і ми, їм теж цікаво, у них свої інтереси, вони, насправді, можуть дати фору багатьом нашим туристам. У них дуже велика життєва енергія, яка безпосередньо є в кожному з учасників цього фестивалю, які приїжджають до нас. Тому ми намагаємося і прагнемо зробити все можливе, щоб такі люди відчували себе тут, як то кажуть, комфортно, і намагаємося докласти до цього всіх зусиль. Всі майстер-класи у нас проходять в доступних місцях. На жаль, з туалетами поки у нас проблема, але ця проблема не вирішується на рівні міста, ми шукали туалети, щоб була можливість для таких людей. Але, на жаль, в Харкові ми не знайшли. А доступу до більшого у нас не було
Наталія Рябчун, керівник студії історичного танця «Альбіон» (Харків):
Вважаю, що інклюзія на таких заходах має бути, тому що це захід для всіх людей. Люди з обмеженими можливостями не повинні відчувати себе відлюдненими від суспільства, тим паче, що активності на цьому заході вони не настільки якість складні чи спеціалізовані, щоб вони не передбачали участі у них людей з інвалідністю
«Особлива галявинка від Лікаря Посміхайка» — частина проєкту зі створення інклюзивної вистави для дітей «Три лисички», що реалізується ГО «Платформа театральних ініціатив» за підтримки Українського культурного фонду. Шість безкоштовних показів відбудуться в жовтні 2019 року. Для команди проєкт є продовженням роботи зі створення театральних продуктів для дітей, зокрема «Лікар Посміхайко», «Дружочок Сонечко», «Казки Джулії. Кит і Равлик» (вистава отримала приз глядацьких симпатій конкурса Taking The Stage від British Council Ukraine).
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.