Як догодити цифровим аборигенам? Реклама для покоління Z

22 июня 2018, 12:20
0
53

Нові виклики cучасного покоління.

Напередодні Дня молоді я не могла обійти цієї теми... Можливо, це прозвучить банально, та саме молодь – головний каталізатор змін у будь-якій сфері. Вона сама кидає виклики і сама ж стимулює їх розв'язання. Нинішня молодь уже не та, яка була 10-20 років тому. Вона інша. Так зване покоління Z уже сміливо можна назвати цифровими аборигенами. Ці діти виросли, можна сказати, зі смартфоном в одній руці та планшетом в інший. Їм легше розібратися з інтерфейсом нового смартфона або програми, ніж замінити лампочку в своїй кімнаті. Вони можуть не знати, як саме працює комп'ютер, що таке VPN, швидкість свого інтернету, але вони з легкістю використовують усі можливості світової мережі. Водночас сучасна молодь не терпить недосконалості. І ми не маємо права «пасти задніх». 

На початку червня в Сорренто, італійському містечку на узбережжі Тірренського моря, відбувся 59-й міжнародний конгрес із зовнішньої реклами FEPE International 2018. І навіть там обговорювали нові виклики нового покоління. Так, одна зі спікерів – журналістка, письменниця і співзасновниця медіаплатформи про науку та технології Science: Disrupt Гемма Мільне – говорила про те, що галузі ООН-реклами вже зараз важливо розуміти тип мислення нового покоління, тих, хто народився після 90-х. По-перше, для них характерне кліпове мислення. Вони легше сприймають короткий кліп, ніж цілий фільм, короткий пост, ніж велику статтю, яскравий малюнок, ніж складну схему, а на 8-й секунді читання вже втрачають концентрацію... Ні, це не призведе до деградації. Навпаки – потік інформації став набагато швидшим, і молодь обробляє цей величезний масив краще, ніж попередні покоління. Тепер час пошуку відповіді на запитання скоротився до кількох секунд: знайшов і йдеш далі. До речі, саме цим і користується більшість політтехнологів, які працюють із молодими людьми. Їм легше запустити гучну негативну фейкову новину, яка запам'ятається своїм заголовком, а потім спростувати її менш яскравою заявою. 

Для сучасного покоління характерні love-hate стосунки з технологіями. Воно прекрасно розуміє, коли щось працює недосконало, адже часто його представники самі виступають авторами ноу-хау. Ще один момент – сучасні молоді люди націлені на набуття досвіду, прагнуть нових відчуттів та знань. Для роботи їм вистачає ноутбука та умов Co-working, де вони можуть і працювати, і відпочивати. 

Звісно, все це позначається і на сприйнятті зовнішньої реклами. Того, на що звертало увагу покоління Х (1963-1984 рр.) чи У – міленіум (1984-2004 рр.), – покоління Z може просто не помітити. Важливо розуміти, що головна вимога, яку нам висуває сучасне покоління, – це оптимізація використаного ним часу. Завтра вони будуть нашою основною аудиторією, тому під час проектування майбутнього галузі ми маємо враховувати їхні особливості вже зараз!

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.