МИЛОСЕРДЯ – ОСНОВОПОЛОЖНА ЦІННІСТЬ ХРИСТИЯНСЬКОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

24 ноября 2015, 10:42
Владелец страницы
Народний депутат України
0
21

Переконаний, що саме в християнському демократичному суспільстві демократія може повноцінно реалізувати свій потенціал та служити Богові і людям, а цінність "милосердя" дозволить спростити цей шлях.


В попередніх дописах були розглянуті питання християнських демократичних цінностей(ПРАЦЯ І ДАР БОЖИЙ В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ,СПІВВІДНОШЕННЯ ДУХОВНОГО І МАТЕРІАЛЬНОГО В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ, ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ В ХРИСТИЯНСЬКОМУ ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІХРИСТИЯНСЬКІ ЦІННОСТІ В ДЕМОКРАТИЧНОМУ СУСПІЛЬСТВІ).

Сьогодні розглянемо питання милосердя як основоположної цінності в християнському демократичному суспільстві.

В українській мові основними синонімами слова "милосердя" є такі слова: милість, благодать, благодіяння.

Біблія вчить нас бути милостивими до ближнього. Під милосердям буквально розуміють співчутливе ставлення до ближнього, допомогу ближньому, особливо, коли він цього потребує.

Сам Бог говорить і показує приклади неймовірного милосердя:

"І перейшов Господь перед лицем його [Мойсея], та й викликнув: Господь, Господь, Бог милосердний, і милостивий, довготерпеливий, і многомилостивий та правдивий, що дотримує милість для тисяч, що вибачає провину й переступ та гріх..." (Вихід 34:6,7);

"І обходив Ісус всі міста та оселі, ... вздоровлюючи всяку недугу та неміч усяку. А як бачив людей, змилосерджувався Він над ними, бо були вони змучені та розпорошені, як ті вівці, що не мають пастуха." (Від Матвія 9:35,36);

"Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне" (Від Івана 3:16).

Християнин, прагнучи Божої милості для себе, має проявляти смиренність по відношенню до Бога, а також милосердя до ближнього. Саме в цьому разі християнин може заслужити милостивого ставлення до себе від Бога:

"Покайтеся ж та наверніться, щоб Він [Бог] змилувався над вашими гріхами..." (Дії Апостолів 3:19);

"Бо Я [Бог] милости хочу, а не жертви, і Богопізнання більше від цілопалень" (Осія 6:6);

"Було тобі виявлено, о людино, що добре, і чого пожадає від тебе Господь, нічого, а тільки чинити правосуддя, і милосердя любити, і з твоїм Богом ходити сумирно." (Михей 6:8);

"Блаженні милостиві, бо помилувані вони будуть" (Від Матвія 5:7).

З іншого боку базовими цінностями демократичного суспільства є верховенство права, побудова правової держави, справедливість, відповідальність, солідарність, створення рівних умов в економічній, культурній, політичній та інших сферах життя суспільства.

Отже ми бачимо, що основні демократичні цінності не просто збігаються з цінностями християнськими, а на них ґрунтуються. Очевидно, історично сталося так, що демократія запозичила свої базові цінності з християнства, але "відірвалася" від нього і, втративши цей зв'язок сучасна демократія в ряді країн почала навіть заперечувати окремі християнські цінності.

Переконаний, що саме в християнському демократичному суспільстві демократія може повноцінно реалізувати свій потенціал та служити Богові і людям, а цінність "милосердя" дозволить скоротити і спростити цей шлях.

Таким чином, взявши за основу зазначені вище настанови Божі, використавши досягнення демократії як моделі справедливої організації життя суспільства, людина зможе реалізувати і проявити цінність милосердя саме в християнському демократичному суспільстві.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.