Висока музика об’єднала іранця і українців

19 января 2013, 14:29
Журналіст
0
290
Висока музика об’єднала іранця і українців

Але про музичний проект відомого іранського співака та симфонічного оркестру Національної філармонії України нам не показали і не розказали

Висока музика об’єднала іранця і українців

Але про музичний проект відомого іранського співака та симфонічного оркестру Національної філармонії України нам не показали і не розказали


Приблизно рік тому  вперше послухала кілька композицій співака із Тегерана Шанкара Бінешпажу (Shahkar Bineshpajooh) в інтернеті. І якби не читала його сторінку в одній із соціальних мереж, то і не дізналася би про  його спільний музичний проект із Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України. Кілька композицій вони записали наприкінці весни 2012 року, для чого іранець спеціально прилітав в Україну. Згодом виклав на своїй сторінці окремі записані пісні і кілька фото. До слова, на українських сайтах,  в тому числі Національної філармонії, як і у стрічках новин, інформації про це не було. 
В інтернеті не так багато можна прочитати  про Шанкара, і річ не в тому, що те, що він записав із українцями, має всім сподобатися. Важливе інше: це була справді непересічна подія для визнаного музичного колективу нашої країни – в даному випадку симфонічного оркестру Національної філармонії. Та й, напевно, для іранця також. І якщо примітивні музичні новини часто стають сюжетами у відомих випусках новин, то про цей українсько-іранський проект, очевидно, варто було  згадати хоч кількома рядками.  З того, що дізналася про Шанкара  у світовій павутині,  стало відомо, що він зараз, здається мешкає у США, але цей молодий співак гастролює по всьому світу. Записує пісні у супроводі відомих світових оркестрів, в тому числі оркестрів Єревана, Відня і Берселони… Один зі своїх альбомів записав у Парижі. Він дуже артистичний на сцені, володіє прекресним голосом. У 1996 році здобув магістерську ступінь у політичній географії. І хоча не зрозуміти мови, якою співає іранець, однак музичне оформлення, душевність і проникливість виконання можна бачити і відчути. До речі, одна із композицій, яку Шанкар Бінешпажу записав із українським оркестром – “Hala To Khabi”, теж  дуже лірична. І відео цієї композиції розпочинається із прильоту Шанкара в Україну, його зустріч в нашому аеропорту. Ось тут можна послухати цю пісню:
http://www.youtube.com/watch?v=OaKICKn-BN0
Але це – лише маленький приклад з того, що нам рідко (або майже ніколи) не подають на екрани музику, яка виховує естетичні цінності, яка розвиває нашу музичну культури, знайомить із чимось новим, відкриває нові імена як вітчизняної, так і світової музики. Натомість нас намагаються зробити шанувальниками музики, яка почасти нічого спільного із мистецтвом не має.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.