«Московська справа» і світовий індекс свободи преси

30 жовтня 2019, 09:01
Власник сторінки
соціолог
0
2423

«Московська справа» і світовий індекс свободи преси

Неурядова міжнародна організація Reporters without borders світовий рейтинг країн за індексом свободи преси. Російська Федерація посіла 149 місце із 180 країн. У порівнянні із 2017 та 2018 роком РФ у цьому рейтингу спустилась із 148 місця на сходинку вниз.

Не зважаючи на авторитарний політичний клімат, серед громадян Росії є політично свідомі люди, котрі відчувають власну відповідальність за долю своєї країни.

Як повідомляє російська служба новин BBC, 17-го жовтня поточного року фігуранти сфабрикованої справи «Нова велич» Руслан Костилінков та В’ячеслав Крюков у залі суду порізали собі вени з криками «Ми будемо вільні!». Хлопців звинуватили у організації екстремістського співтовариства і плануванні захопити владу у Росії шляхом державного перевороту.

Ще однією резонансною справою є «Московска справа» про протести на проспекті Сахарова або #дело212. За версією , ця справа є головною політичною кримінальною справою у Росії на 2019 рік.

27-го липня і 3-го серпня 2019 року в Москві проходили акції протесту, учасники яких вимагали реєстрації незалежних кандидатів в Мосміськдуму і протестували проти поліцейського свавілля. Незважаючи на мирний характер обох акцій, поліція і Росгвардія здійснювали масові затримання і побиття учасників протестів та випадкових перехожих. Акція 27 липня була необґрунтовано оголошена «масовими заворушеннями», а деяких із затриманих заарештували за звинуваченнями в участі у масових заворушеннях і у застосуванні насильства щодо представників влади.

На сьогодні ці люди засуджені на роки позбавлення волі, тому що хотіли справедливості: Данііл Беглець, Кирило Жуков, Євгеній Коваленко, Констянтин Котов, Іван Підкопаєв, Владислав Синиця, Павло Устимов. Арештовані: Андрій Баршай, Єгор Лєсних, Едуард Малишевський, Максим Мартинцов, Самаріддін Раджабов, Микита Чирцов. Затримані: Володимир Ємельянов, Єгор Жуков.

Засуджені та арештовані є студентами, програмістами, підприємцями – представниками «інтелігенції», політично свідомими патріотами свої країни. Такі політичні репресії в точності нагадують «боротьбу зі шкідниками» в СРСР, коли правляча влада масово винищувала прогресивних інакодумців.

У ракурсі світових подій сьогодення, варто відзначити, що Путіну дуже пощастило з країною, де ще терплять такі безчинства.

У Лівані ледве не розформували уряд через спроби ввести податок у 6$ на WhatsApp. Податок скасували моментально після початку погромів. Президент Чилі оголосив у Сантьяго надзвичайний стан через протести після подорожчання проїзду в метро. Бейрут у вогні.

У Росії підвищився пенсійний вік, заморожена частина накопичувальних коштів у пенсійному фонді, заборонений один із найзручніших месседжерів сучасності Telegram – нуль емоцій. Зате головний пропагандист країни Володимир Соловйов потрапив до книги рекордів Гіннесса за найдовший час перебування у ефірі протягом одного тижня. За тиждень провів у прямому ефірі 25 годин 53 хвилини.

У сучасній Росії – як у часи СРСР: свобода, повага та чесність потрібні лише «національним зрадникам» та «екстремістам», котрі прагнуть демократії та ліберальних свобод. Інші громадяни, перебуваючи у жорстких економічних рамках, задовольняють лише свої особисті потреби нижніх сходинок піраміди Маслоу. Ті ж, хто намагався реалізувати свої потреби вищих сходинок, були побиті та засуджені на роки позбавлення волі за статтями «Нової величі» та «Московської справи».

Свобода інформації має основоположне значення для будь-якої демократії, а індивідуальні свободи людини є правовим базисом будь-якого прогресивного суспільства та економічного ладу. Сьогодні на території Росії путінізм став на ряду з традиційними цінностями та посів позицію правлячої ідеології. Але сучасний світ розмиває кордони держав та усебічно сприяє поширенню ліберальних цінностей. Тож незалежно від громадянства варто мислити критично і тримати руку на пульсі подій.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
ТЕГИ: Россия,соцопросы,Социология,соцопрос,деградация Человечества,гибридная война,агрессия России
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.