Довгостроковий ефект антиросійських санкцій: повноцінна рецесія

16 июля 2019, 10:39
Владелец страницы
соціолог
0
1819

Довгостроковий ефект антиросійських санкцій: повноцінна рецесія

Промисловий сектор російської економіки потерпає від рекордного падіння об’ємів виробництва. За звітом Міністерства економічного розвитку Російської Федерації, у першому кварталі ріст російської економіки становив лише 0,5%, а у травні – 0,2%, повідомляє .

Директор аналітичного департаменту «Локо-Инвест» Кирило Тремасов посилається на дані по залізничним перевезенням промислових вантажів. У червні кількість промислових перевезень на території РФ знизилась на 5,4%. Росстат не фіксував таких показників з 2013 року.

Вантажі будівельних грузів скоротились на 4,6%, чорних металів – на 3,3%, промислової сировини – на 3,1%, нафти та нафтопродуктів – на 2,4%, зерна на 36,4%. У плюсі лишились лише цемент: +5,9% та залізні руди: +3,8%. «Інтерфакс» наводить інші статистичні показники по діяльності РЖД: загальні об’єми залізничних перевезень промислових вантажів зменшились на 8,25% за річним показником.

Причиною такої динаміки стало обвальне падіння поставок російського вугілля у Європу, а також введення мит на російський метал у Євросоюзі та США. До того ж знизились обєми поставок зерна через високі ціни на російські експортні зернові культури.

Головний аналітик «Уралсиб» Олексій Девятов прокоментував таку економічну ситуацію наступним чином: «Основним негативним фактором є наслідки збільшення податкового навантаження громадян на початку року». Навіть Росстат, звіти якого зазвичай не відповідають стандартам прозорості та статистичної точності, опублікував песимістичний блок макростатистики за травень. У звітах з різними сферами візуалізоване падіння темпів російської економіки.

Звісно, збільшення податків, зниження купівельної спроможності населення, зниження експорту через санкційні обмеження та дефіцит інвестицій – гарантує погішення внутрішньо- та зовнішньоекономічних показників.

З огляду на те, що у США заплановані президентські вибори на 3 листопада 2020 року, тож варто очікувати нових переговорів щодо посилення антиросійських санкцій.

Ріст російської промисловості з початку 2019 року знизився з 4,6% до 0,9%. Навіть такий показник був забезпечений лише за рахунок збуту природовудобувних ресурсів: нафтодобування зросло на 1,3%, видобування газу – на 4,6%, кам’яного та бурого вугілля – на 1,1%.

У червні Міністерство економічного розвитку РФ знизило прогноз по росту ВВП на поточний рік – до 1%, замість обічяних у січні 1,2-1,7%.

Це сталося за півтора тижня після того, як міністр економічного розвитку Максим Орєшкін на зустрічі з Володимиром Путіним у Кремлі повідомив, що «Підвищення НДС переноситься економікою краще, ніж очікувалось», а економічний ріст у 2019 році перевищить прогнози Міністерства економічного розвитку РФ (1,3%).

Банк Росії вступив у відкриту полеміку з Орєшкіним, адже Орєшкін звинувачував Центральний Банк у невиконанні обіцяних Президенту РФ прогнозів по економічному росту.

Поки нерадиві політики шукають винних, високопарно обіцяючи «комунізм», звичайні люди беруть кредити, аби хоч якось звести кінці з кінцями. Ріст зарплат у реальному вираженні від 3,1% до 2,8%, і відповідно потягнув за собою купівельну спроможність. Але з поправкою на інфляцію, ріст цін на комунальні платежі, орендну плату, на товари та послуги – такий ріст варто класифікувати як зниження. За даними Росстату: з 2014 року доходи росіян знизились на 10-12%.

Падіння достатку пересічних громадян стимулювало бум споживацьких кредитів. Якщо б за останній рік банки не видали населенню 1,5 трильйонів коштів кредитами, то ріст російської економіки зупинився би взагалі, як Російцький Центральний Банк.

Центральний Банк РФ: «За нашими оцінками, у І кварталі 2019 року ріст ВВП міг суттєво знизитись при відсутності такої підтримки».

ЦБ зазаначив: відсоток домогосподарств, у котрих є непогашені кредити, у травні 2019 досяг 44% (у порівнянні з 38% у травні 2018 і з 34% у травні 2017 року). Із нинішніх 44%: 32% виплачують споживацькі кредити, а 10% – іпотеку.

Не зважаючи на рішення Парламентскої асамблеї Ради Європи про повернення російської делегації до повноправної роботи в ПАСЕ, економічні санкції ЄС та США продовжують чинити свій каральний вплив на державу-агресора. Незалежні від почуття гідності та стандартів журналістики російські ЗМІ можуть скільки завгодно возвеличували успіх кремлівськой дипломатії, але реальну ситуацію та економічні перспективи Російської Федерації нам показують вищенаведені цифри.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
ТЕГИ: Россия,Бедность,Росія,нищета,правда жизни,економика,економічна криза
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.