Патріотичний плакат України крокує світом! Рига!

13 июля 2019, 08:40
Владелец страницы
журналист
0
31
Патріотичний плакат України крокує світом! Рига!

Посол України в Латвії Олександр Міщенко та 3 Секретар Посольства Андрій Страшний доклали чимало зусиль, аби плакати ветерана АТО-ООС побачили в Латвії! І їм це вдалося! Виставка Юрія Неросліка

Патріотичний плакат України крокує світом! Не встигли учасники Музейної експедиції повернутися до Києва, як почали надходити повідомлення про відкриття виставок в ЄС арт-директора Музея плакату при журналі «Музеї України», добровольця 92 бригади ЗСУ Юрія Неросліка!

Нагадуємо, плакатист Юрій Нерослік і директор Музею плакату Віктор Тригуб вирушили в тур 5 європейськими столицями — Вільнюс, Рига, Стокгольм, Хельсинки, Таллінн. Представникам наших Посольств та Воєнному музею Латвії і Музею окупації Литви були подаровані виставкові плакатні комплекти.

Посол України в Латвії Олександр Міщенко та 3 Секретар Посольства Андрій Страшний доклали чимало зусиль, аби плакати ветерана АТО-ООС побачили в Латвії! І їм це вдалося! Виставка Юрія Неросліка вперше презентована в Ризі!

-Вдячний особисто пану Послу та дипломату Андрію Страшному, які зробили все, щоб український патріотичний плакат, особливо роботи про АТО-ООС, були презентовані у такому поважному закладі як Воєнний музей Латвії! — заявив плакатотворець Юрій Нерослік, — Ми розуміємо, як непросто в Латвії протидіяти проросійській 5 колоні, які проблеми долають співробітники Посольства! Мужності, наснаги, успіхів! Європейський вимір переможе!

-Побачив у яких складних умовах працюють українські дипломати в Латвії! — зауважив редактор журналу «Музеї України», директор Музею плакату Віктор Тригуб, — Фактично вони одні, разом з діаспорою, протистоять російській інформаційній та ідеологічній експансії! Тож треба думати, як дієво підтримати Посольство, передавати і дарувати їм патріотичні виставки, мистецькі роботи, активувати культурний обмін, особливо з митцями прифронтової зони… МЗС України варто не лише вічно критикувати, а і реально підтримувати! А от саме з цим і проблеми…

Нині активісти Музею плакату підготували велику виставку, яку невдозі презентують у Хельсинки, як спільний проект з Посольством України у Фінляндії і Ісландії. Підкреслимо — все на ентузіазмі, без бюджетних коштів! Меценатам завжди раді!

І наведемо офіційне повідомлення про публічну дискусію «Війна в Україні очима латишів» з сторінки нашого Посольства…

Прес-служба Музею плакату України

Публічна дискусія «Війна в Україні очима латишів» та фотовиставка «Донбас. На межі війни та миру» в Ризі

1 липня 2019 р. у Воєнному музеї Латвії (м.Рига) у рамках відзначення Дня Конституції України, за підтримки Посольства України та Центра культури «Латвія-Україна» під керівництвом Наталії Шилової та Володимира Іваницького, відбулась публічна дискусія «Війна в Україні очима латишів».
У заході взяли участь провідні місцеві політологи, представники правозахисної сфери, засобів масової інформації, у т.ч. Латвійського телебачення, української громади Латвії.


До присутніх зі вступним словом звернувся Посол України в Латвії Олександр Міщенко. Посол наголосив на тому, що збройна агресія Росії проти Україні почалася не з захоплення Криму у 2014 р., а раніше у 2010 р., коли маріонетки Кремля на чолі з В.Януковичем змінили Конституцію України, що відкрило дорогу до підписання т.зв. Харківських угод про пролонгацію терміну перебування Чорноморського флоту РФ в українському Криму, а відтак і створення передумов у подальшому для захоплення частини території України Росією. Посол подякував за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України з боку Латвії та латвійського суспільства.

У дискусії взяли участь: журналіст, політичний оглядач, волонтер Атіс Климовичс, журналіст, режисер, автор документального фільму «Волонтери» про діяльність волонтерів на сході України Яніс Вінгріс, юрист, громадський діяч, волонтер Єва Бранте, волонтери Гатіс Прієде, Імантс Лієпіньш, Інгус Захарченокс та спеціальний гість дискусії – незалежний політичний експерт, журналіст, аналітик Алекс Грігорьєвс. Усі згадані спікери заходу висловили солідарність з народом України, який веде боротьбу з Росією за європейські цінності.

У ході дискусії були обговорені питання гуманітарного, соціального характеру, а також зосереджено увагу на питаннях, пов‘язаних з захистом тимчасово переміщених осіб та тих, які постраждали в Україні внаслідок агресії і досі перебувають у т.зв. «сірій зоні».
Після дискусії відбулось відкриття тематичної фотовиставки Ксенії Фетісової «Донбас. На межі війни та миру», яка триватиме до 7 липня 2019 р. На виставці також експонуються патріотичні плакати, надані Посольству автором-плакатистом, ветераном АТО Ю.Неросліком.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.