Про розвиток туристичної галузі України

30 липня 2018, 17:00
Власник сторінки
журналист
0
34
  Про розвиток туристичної галузі України

Туристичний потенціал України вражає! В умовах окупації частини території, війни, у 2017 році до України в’їхало 14,4 млн. туристів! Прямий внесок туризму до ВВП України 39,6 млрд. грн, або 1,5% ВВП!

Журнал «Музеї України» звернувся з інформаційним запитом щодо розвитку туризму в Україні і взаємодії туристичних структур з музейною галуззю. Отримали оперативну чітку відповідь прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, за що вдячні, а матеріал оприлюднюємо!

1.                 Про розвиток туристичної галузі України.

З метою створення умов для забезпечення прискореного розвитку сфери туризму та курортів, перетворення її у високоефективну, інтегровану у світовий ринок галузь розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 168 схвалено Стратегію розвитку туризму та курортів на період до 2026 року.

Довідково: основними напрямками Стратегії визначені: забезпечення безпеки туристів та захист їх законних прав та інтересів, імплементація законодавства ЄС у сфері туризму, забезпечення комплексного розвитку територій, зокрема створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розбудову туристичної інфраструктури, удосконалення системи професійної підготовки фахівців сфери туризму, формування та просування позитивного іміджу України, як країни привабливої для туризму.

На виконання Стратегії наказами Мінекономрозвитку від 30.06.2017 № 958 та від 28.12.20171902 затверджено План заходів щодо її реалізації у 2017 та 2018 роках, відповідно до яких в регіонах:

проводиться щотижневий моніторинг надзвичайних ситуацій або нещасних випадків, які сталися з туристами в регіонах;

розповсюджуються інформаційні буклети з рекомендаціями щодо організації та проведення туристичних походів, а також контактами служб пошуку та рятування туристів;

створюються та функціонують «гарячі» телефонні лінії з метою забезпечення негайного реагування на скарги туристів;

здійснюються заходи з розвитку та удосконалення інфраструктури: облаштування місць відпочинку туристів, оглядових майданчиків, стоянок і зупинок туристично-екскурсійного транспорту,

створюються туристично-інформаційні центри;

проводяться міжнародні форуми, конференції, презентації про туристичні можливості регіонів України, виставкові заходи, навчально-практичні семінари;

проводиться робота з реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування, які фінансуються за рахунок коштів, отриманих від перевиконання індикативних показників надходжень митних платежів та за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (ДФРР);

ведеться робота у напрямку поширення серед туристичних підприємств, установ та організацій інформації про діючі конкурси та грантові програми у сфері туризму та курортів із залученням коштів іноземних донорських організацій, відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС;

здійснюються заходи щодо забезпечення доступності мережі туристичних маршрутів та еколого-освітніх стежок, у тому числі для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду;

проводяться прес-тури для представників іноземних та українських ЗМІ про туристичний потенціал регіонів України з тематичними оглядовими екскурсіями, пізнавальні тури для провідних українських туроператорів ділового туризму;

проводяться роботи з виготовлення промо-роликів про туристичні можливості регіонів та міст України, брошур, туристичних календарів, туристичних карт, презентаційних банерів, фотоальбомів.

МЗС, Мінекономрозвитку спільно з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади здійснюються заходи з популяризації України у світі.

Слід зазначити, що прямий внесок туризму до ВВП України у 2017 році становив 39,6 млрд. грн, або 1,5% ВВП (за даними WTTC — Всесвітньої ради з питань подорожей та туризму).

Враховуючи виділення бюджетних коштів у 2017 та 2018 роках за програмою КПКВК 1201230 «Фінансова підтримка розвитку туризму, створення умов безпеки туристів, розбудови туристичної інфраструктури міжнародних транспортних коридорів та магістралей в Україні» було проведено ряд заходів, що позитивно вплинули на динаміку в’їзного і внутрішнього туризму, обсяги надходжень до бюджетів, а саме:

у 2017 році до України в’їхало 14,4 млн. туристів, що на 6,0% більше, ніж у 2016 році (за даними Адміністрації Держприкордонслужби);

обсяг надходжень від сплати туристичного збору у 2017 році склав
70,2 млн. грн, що на 29,8% більше ніж у 2016 році. За І півріччя 2018 року обсяг надходжень від сплати туристичного збору склав 33,8 млн. грн, що на 29,0% більше ніж за аналогічний період минулого року (за даними Державної фіскальної служби України);

протягом 2017 року до зведеного бюджету України надійшло
3 498,8 млн. грн податкових платежів від юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців (суб’єктів туристичної діяльності), що на 40,2 % більше, ніж у 2016 році. При цьому у І півріччі 2018 року надійшло 1 902 млн. грн податкових платежів, що на 21,7 % більше, ніж за аналогічний період минулого року (за даними ДФС).

Зростає кількість суб’єктів туристичної діяльності: за даними ліцензійного реєстру суб’єктів туроператорської діяльності Мінекономрозвитку станом на 01.07.2018 ліцензії на право провадження туроператорської діяльності видані 2703 суб’єктів господарювання, приріст за рік склав 3,4%.

У 2017 році налічувалось 4 115 колективних засобів розміщування, з яких: 2 474 – готелі та аналогічні засоби розміщування, 1 641 – спеціалізовані засоби розміщування (за даними Держстату).

За даними Реєстру свідоцтв про встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), сьогодні в Україні функціонує 220 готелів, які мають діюче Свідоцтво про встановлення категорії, з них: «п’ять зірок» — 20 готелів, «чотири зірки» — 74 готелі, «три зірки» — 91 готель, «дві зірки» — 24 готелі, «одна зірка» —
11 готелів.

 

2.                 Взаємодія туристичних організацій і музейних закладів.

За даними Держстату, у 2017 році здійснювали діяльність 3 469 суб’єктів туристичної діяльності, з яких 2 802 – турагенти, 498 – туроператори та 169 – суб’єкти, що здійснюють екскурсійну діяльність.

Туристичні оператори у своїй діяльності під час формування туристичних пакетів можуть передбачати екскурсійну програму, зокрема відвідування музеїв, об’єктів історичної та культурної спадщини. Однак найбільш тісно взаємодіють з музеями суб’єкти, що здійснюють екскурсійну діяльність.

Так, за даними Держстату, у 2017 році в Україні здійснюють діяльність
574 музеїв (на 25,3% більше, ніж у 2007 році), які відвідали 16,4 млн. осіб.

Нещодавно запущено мобільний додаток «Турист України», розроблений в рамках Меморандуму про співпрацю між Мінекономрозвитку, компанією VISA,
ПАТ КБ «Приватбанк» та Асоціацією «Національна Туристична Організація України». Національна система лояльності «Турист України» розроблена на цифровій платформі банку ПАТ КБ «Приватбанк» з метою інформування клієнтів про туристичні та рекреаційні ресурси регіонів країни, а також системи отримання бонусів та знижок при відвіданні внесених до зазначеної бази об’єктів.

У мобільному додатку міститься інформація про визначні місця регіонів України, зокрема – музеї та галереї, пам’ятки архітектури та культури, а також розважальні заклади, готелі тощо, із зазначенням їх короткого опису, адреси та телефонів, графіка роботи.

3.                 Куди краще поїхати різним категоріям – родинам, школярам, студентам, молоді, пенсіонерам?

У період літнього сезону найбільш привабливим для туристів є морський, круїзний, екологічний (зелений), пригодницький та культурно-пізнавальний види туризму.

За даними Держстату, у 2017 році до ТОП-10 областей, в яких було найбільше обслуговано туристів суб’єктами туристичної діяльності, відносяться:

м. Київ – 2 006,1 тис. осіб;

Львівська обл. – 175,2 тис. осіб;

Дніпропетровська обл. – 75,5 тис. осіб;

Івано-Франківська обл. – 73,3 тис. осіб;

Одеська обл. – 72,3 тис. осіб;

Харківська обл. – 51,3 тис. осіб;

Запорізька обл. – 47,7 тис. осіб;

Вінницька обл. – 38,6 тис. осіб;

Київська обл. – 37,0 тис. осіб;

Хмельницька обл. – 26,8 тис. осіб.

За даними мобільних туроператорів, ТОП-10 областей України за кількістю відвідувань у 2017 році внутрішніми туристами:

Київська – 7,2 млн;

Львівська – 3,1 млн;

Одеська – 3 млн;

Житомирська – 2,3 млн;

Вінницька –2,1 млн;

Чернігівська – 2 млн;

Херсонська – 2 млн;

Хмельницька – 2 млн;

Черкаська – 1,9 млн;

Івано-Франківська – 1,9 млн відвідувань.

З метою морського (круїзного) відпочинку українцям, зокрема родинам, школярам та пенсіонерам можна порекомендувати курортні міста Одеської, Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей.

Для пригодницького, гірського та культурно-пізнавального туризму молоді (студентам) пізнавальним буде напрямок Карпатського регіону – Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області.

З лікувально-оздоровчою метою рекомендуємо відпочинок в спеціалізованих засобах розміщування, до яких належать санаторії, санаторії-профілакторії, бальнеологічні лікарні, пансіонати та бази відпочинку тощо. Відповідні заклади є в кожній області, а найбільша кількість таких закладів у 2017 році (за даними Держстату) налічується в:

Одеській обл. – 321 од.;

Запорізькій обл. – 243 од.;

Миколаївській обл. – 192 од.;

Херсонській обл. – 168 од.;

Дніпропетровській обл. – 108 закладів.

З повагою, прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

Необхідний коментар:

Туристичний потенціал України дійсно вражає! В умовах окупації частини території, війни, у 2017 році до України в’їхало 14,4 млн. туристів! Прямий внесок туризму до ВВП України у 2017 році становив 39,6 млрд. грн, або 1,5% ВВП! 3 469 суб’єктів туристичної діяльності активізували співпрацю з співробітниками 574 музеїв, які відвідали 16,4 млн. осіб.

Звичайно, є недоліки, проблеми, але відчувається щоденна робота багатьох фахівців як державного, так і комерційного секторів! Підкреслю, в умовах війни, після втрати курортів Криму, блокади Азову! Мало яка країна світу, мабуть крім Ізраїлю, може похвалитися подібним.

Вдячні співробітникам прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за оперативну роботу і великий масив наданої необхідної інформації! Приємно мати з Вами справу!

Літо триває! Не марнуйте розкішні дні! Подорожуйте! Як Україною, так і світом! Можливості є!

Від музею до музею…


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости мира
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.