Владі треба повернутися до лютневої угоди.

9 апреля 2014, 13:43
Владелец страницы
Маркетинг и реклама
0
20

Владі треба повернутися до лютневої угоди.

Дії активістів на сході України скопійовані з тих, що відбувалося в Києві на Майдані Незалежності. Таку думку в коментарі Forum'у висловила член Громадської ради Майдану, керівник Інституту практичної політики Богдана Бабич.

«Дії у Донецьку повністю скопійовані з Києва. Дуже складно відповісти, чому в Києві таке можна робити, а на сході не можна. Це питання залишається відкритим», - сказала Бабич.

Для того, щоб задовольнити південний схід України, нинішній владі доведеться повернутися до умов лютневої мирної угоди і почати її виконувати. Таку думку в коментарі "From-UA" висловив політтехнолог Василь Стоякін.

На думку нашого співрозмовника, українській владі вдасться навести порядок на південно-сході країни, лише відмовившись від більшої частини своїх завоювань і призначивши президентські вибори на грудень.

«Українська влада абсолютно не збирається на це йти і зовсім не збирається враховувати думку населення південного сходу, тому вона і не може вирішити цю проблему. Щоб її вирішити, силових прийомів мало. На якийсь час вони дадуть ефект, а потім...», - зазначає політтехнолог.

Також Стоякін звертає увагу на те, що електорат південного сходу нікому з основних кандидатів на пост президента не потрібен. На думку експерта, в цих регіонах не будуть голосувати за Порошенка, ні за Тимошенко.

«Їм треба просто тупо закрити рот, а призначені з центру губернатори намалюють потрібний результат», - упевнений експерт.

Коментуючи візит Юлії Тимошенко в шахтарську столицю, політтехнолог зазначає, що всією системою державної влади в Україні сьогодні керує саме екс-прем'єр.

«Глава держави приїхала у Донецьк, Луганськ, виступила, розповіла, що ОДА захоплені горстками російських окупантів. Глава держави у нас Тимошенко Юлія Володимирівна. Де-факто, звичайно, її ніхто не обирав і ніхто не обговорював взагалі... Тим не менш, вона керує всією системою державної влади, тому що у інших «типу офіційних» лідерів теж певні проблеми з обраністю», - говорить Стоякін.

На думку нашого співрозмовника, все йде до того, що в нинішніх кордонах як унітарної держави Україна не збережеться ніяк. З часом все одно відбудеться фактичне відокремлення областей південного-сходу, і нинішньої влади нав'яжуть інший формат державного устрою - федерацію чи конфедерацію, тому що альтернативою цьому є повний розпад і громадянська війна.

«І нікого з сусідів України це абсолютно не цікавить, тому що і для Росії, і для Європи громадянська війна в Україні - це мільйони біженців, це розрив шляхів сполучення і перспектива ще одного Чорнобиля. Тому, думаю, зараз українській владі почнуть потихеньку викручувати руки, причому з обох сторін», - зазначає політтехнолог.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости мира
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.