Про національну безпеку України та її стратегію Частина 4.

27 января 2012, 07:07
Політик - громадський діяч
0
762
Про національну безпеку України та її стратегію Частина 4.

Частина 4. Державна і суспільна безпекаПочаток дивись тут:
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/samobrankas/a54862  Частина 1.
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/samobrankas/a55048 Частина 2.
http://blogs.korrespondent.net/users/blog/samobrankas/a55730 Частина3.


Державна і суспільна безпека

Стратегічними цілями забезпечення національної безпеки у сфері державної і суспільної безпеки є захист основ конституційного ладу України, основних прав і свобод людини і громадянина, охорона суверенітету України, її незалежності і територіальної цілісності, а також збереження громадянського миру, політичної і соціальної стабільності в суспільстві.
Основними джерелами загроз національній безпеці у сфері державної і суспільної безпеки є:
діяльність терористичних організацій, угрупувань і окремих осіб, спрямована на насильницьку зміну основ конституційного ладу України, дезорганізацію нормального функціонування органів державної влади (включаючи насильницькі дії відносно державних, політичних і суспільних діячів), знищення військових і промислових об'єктів, підприємств і установ, що забезпечують життєдіяльність суспільства, екстремістська діяльність націоналістичних, релігійних, етнічних та інших організацій і структур, спрямована на порушення єдності і територіальної цілісності України, дестабілізацію внутрішньополітичної і соціальної ситуації в країні;
діяльність транснаціональних злочинних організацій і угруповань, пов'язана з незаконним обігом наркотичних засобів і психотропних речовин, зброї, боєприпасів, вибухових речовин;
зростання злочинних посягань, спрямованих проти особи, власності, державної влади, суспільної і економічної безпеки, а також пов'язаних із корупцією.
Головними напрямами державної політики у сфері забезпечення державної і суспільної безпеки на середньострокову і довгострокову перспективу повинні стати посилення ролі держави як гаранта безпеки особи, перш за все дітей і підлітків, удосконалення нормативно-правового регулювання запобігання й боротьби із злочинністю, корупцією, тероризмом і екстремізмом, підвищення ефективності захисту прав і законних інтересів українських громадян за кордоном, розширення міжнародного співробітництва у правоохоронній сфері.
Однією з умов забезпечення національної безпеки є надійний захист і охорона державного кордону України. Основною загрозою інтересам і безпеці України в прикордонній сфері є незавершеність міжнародно-правового оформлення державного кордону України з окремими суміжними державами.
Загрозою безпеці в прикордонній сфері є діяльність міжнародних терористичних і екстремістських організацій з перекидання на українську територію своїх емісарів, засобів терору і організації диверсій, а також активізація транскордонних злочинних груп з незаконного переміщення через державний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин, товарів і вантажів, рідких біологічних ресурсів, інших матеріальних і культурних цінностей, організації каналів незаконної міграції.
Негативний вплив на забезпечення надійного захисту і охорони державного кордону України справляє недостатній рівень розвитку прикордонної інфраструктури і технічної оснащеності прикордонних органів.
Вирішення завдань забезпечення безпеки державного кордону України досягається за рахунок створення високотехнологічних і багатофункціо-нальних прикордонних комплексів.
Забезпечення національної безпеки у надзвичайних ситуаціях досягається шляхом вдосконалення і розвитку єдиної державної системи запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру (у тому числі територіальних і функціональних сегментів), підвищення ефективності реалізації повноважень органів місцевої самоврядності в галузі забезпечення безпеки життєдіяльності населення, оновлення парку технологічного устаткування і технологій виробництва на потенційно небезпечних об'єктах і об'єктах життєзабезпечення, впровадження сучасних технічних засобів інформування і сповіщення населення в місцях їх масового перебування, а також розробки системи превентивних заходів щодо зниження ризику терористичних актів і пом'якшення наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.