Через землі, Регіонали сільським головам заламують руки, та погрожують арештом

20 апреля 2012, 21:06
журналист-правозащитник
0
1318
Через землі, Регіонали сільським головам заламують руки, та погрожують арештом

Про те, що Віталій Олександрович написав заяву на звільнення, наша редакція дізналася від самих селян. Один з поперед одного у телефонному режимі вони почали телефонувати, і просити врятувати їхнього

Впевнена, що подібні репресії з боку влади відбуваються постійно, регулярно, і мало не щодня. Не хочеш підкорятися владі ? - кримінальна справа! Так і цього разу. Сільський голова с. Краснознаменка Гадяцького району, молода, працьовита, відчайдушна  людина 30-ти річний Віталій Боряк, день у день, без продиху, без вихідних   працює  на користь громади.  Ще до обрання сільським головою власним коштом відремонтував на річці 200-от метрові  кладки, які слугують швидкими доріжками до школи. Вони були майже  вщент зруйновані, і їхня відсутність, це додаткові п’ять кілометрів для школярів  в обхід села.  Він не приховує, що на деякі його проекти і задуми, інколи грошима складаються селяни. Він вдячний їм за це, і дуже хоче, щоб вони навчилися шанувати свою працю, своє село, і тих хто робить все для того, щоб воно не зникло з  карти Землі. «У нас найкращий у районі стадіон для футболу, попросив одного підприємця, зробили із вагончика роздягальню, доставили лавок для вболівальників, якось стараєшся для села, а воно їдять, і їдять» - пригнічено розповідає  Віталій Олександрович.

Про те, що Віталій Олександрович написав заяву на звільнення, наша редакція дізналася  від самих селян. Один з поперед одного у телефонному режимі вони почали телефонувати, і просити врятувати їхнього сільського голову від шаленого тиску з боку партії Регіонів.   Два тижні поспіль через непокору владі,  його перевіряла прокуратура, КРУ. Перевірили все що тільки можна, але так нічого особливого і не знайшли. Декілька разів переглянули усі документи, і нарешті знайшли: - ноутбук, який не встигли  поставити на баланс сільської ради. Усі селяни говорять, якби він хотів його  забрати собі, то він би не хвалився в Будинку культури перед усією громадою, про те що сільський господар подарував сільській раді таку техніку. Тобто усі селяни і працівники сільської ради розуміли, і розуміють, що це не логічно, єдина лише секретар сільської ради видає бажане за дійсне, і скоріше за все, дуже мріяла, щоб сільський голова забрав той подарунок до свого приватного помешкання, але у Боряка і в думках такого не було зробити, бо він чітко знає, що йде проти системи, і кожен його крок буде на контролі, а особливо у секретаря сільської ради, яка зуміла за 12 років «пережити» шість голів сільської ради. Під патронатом її правління, та постійних кулуарних ігор, не зумів утриматися у кріслі жоден обранець громади. Майже усі писали заяви на звільнення, та тричі перехрестившись складали свої повноваження.

Не давав сільський голова чіпати владі й земельні угіддя, які за правом належать його селянам.  Як результат, 18 квітня 2012 року викликали на судове засідання,   проти нього вже  порушили кримінальну справу. Фундаментом для цієї помсти стала держава. За те що  філія державного банку , що має свою приватну кімнату на території будівлі сільської ради  протягом чотирьох років відмовляється сплачувати за комунальні послуги, і має перед сільською радою борг у розміри близько 18 тисяч гривень, - звинуватили саме сільського голову, який працює лише з 2010 року, але і за ті попередні три роки, де правив зовсім інший сільський голова, просять відповісти саме Боряка.  Тобто за те, що сама держава порушує закон, - державний суд судить. Ну просто нонсенс, і таке мабуть можуть «пришити» лише в нашій країні, бо нічого іншого, «нажаль», на сільського голову не змогли повісити. 

Тож під неабияким тиском, черговий  сільський голова, також тричі перехрестившись  написав заяву на звільнення. Щоб врятувати ситуацію, працівники нашої редакції швидко виїхали до села  поспілкуватися із громадою. Одну із жінок я відвела від гурту і почала допитуватися, чи не було у їхнього сільського голови, якогось певного конфлікту із головою Гадяцької адміністрації Володимиром Беседою?  Та розповіла : "Був! А чо не був! Він прийшов на нараду в адміністрацію у спортивному костюмі, а голова йому сказав "Вон звідціля". Йому не сподобалося, що Віталік не в костюмі. Леся, його жінка постірала його, а він у нього, той костюм один на все село. Голова адміністрації може дозволити собі і кожні  пів години  переодягатися, а наш голий і босий, ще й кримінал суки повісили на хлопця! Я й казала, що він не вробить. Чесним швидко ласти склеять ". 

 Майже у один голос селяни почали кричати: «Його взяли за горло, і душать!!! Це все робота його секретаря, яка працює на тих клятих Регіоналів!!! Подивіться, як вона живе !!! І як живе сільський голова!!! Вже сімох голів виїла. Не схотів страхуватися у піраміді Бесединій, - от і має!  А де він візьме гроші на ту піраміду, якщо не краде? Землі наші захищає, а їм такий не підходить!  » . Вислухавши селян, спільним рішенням, за моєю  ініціативою,  вирішили скласти документ та зібрати під ним підписи. Документ назвали Відкритим листом до представників влади:

Відкритий Лист

«Шановні представники влади, просимо вас звернути свою увагу на те, що нас, жителів Краснознаменської сільської ради, повністю влаштовує діючий сільський голова Віталій Олександрович Боряк, але останнім часом, молодому, успішному, сумлінному сільському голові не дають змоги працювати плідно на користь сіл, які йому підпорядковані, через численні перевірки прокуратури, КРУ та інших служб, що змусило його під певним тиском написати заяву на звільнення. Тому просимо втрутитися в дану ситуація, і припинити тиск з боку партії Регіонів, яка так і не зуміла знайти проти Віталія Олександровича Боряка  кримінальних дій. Окрім цього, поставивши під цим листом свої підписи, ми просимо терміново Боряка Віталія відкликати свою  заяву про звільнення із займаної посади, та повернутися до виконання своїх обов’язків. А також, просимо скликати позачергову  сесію Краснознаменської сільської ради, та винести  на обов’язкове голосування питання Про звільнення із займаної посади секретаря сільської ради Іляшенко Надії Василівни, яка систематично порушує закони про місцеве самоврядування, скликає самовільно позачергові сесії, та за останні 12 років, пропрацювавши аж із шістьма сільськими головами, була однією із причин їхнього самовідводу»

(174 підписів)

Після цього, ми віддали відкритий лист жінці, яка пішла збирати підписи по селу, і поїхали до Полтави. Дорогою заїхали подивитися, які статки має секретар сільської ради див. відео: (http://www.youtube.com/watch?v=IfwdJRv0Stk).

Та те, як проживає сільський голова, див. відео : (http://www.youtube.com/watch?v=5Yx0bw-7_iY&feature=share). У Краснознаменці те, як "жирує" секретар, - вражає, три автівки, все під євро, а от те, як живе, чи то виживає сільський голова, то соромно комусь і показувати.

Повертаючись із Полтави, у телефонному режимі нас повідомили селяни, що жінку, яка збирала підписи - арештували, і везуть до Гадяцького райвідділу міліції давати пояснення на тему «чому вона порушує громадський порядок». Як пояснили селяни, такою була вказівка влади.  Ми швидко під’їхали до райвідділу, щоб перехопити у міліціянтів  заарештовану Буздигар Тетяну, та її невістку, в якої, до речі,  в будинку без догляду залишилося п’ятимісячне немовля.  На вході до райвідділу, я разом із сільським головою взяли Тетяну разом із невісткою за руки, і забрали у міліціонерів, пояснивши їм,  що вони порушують закон, і щоб у подальшому шукали більш прийнятний спосіб, та причини для затримання громадян, які вирішили стати на захист сільського голови. Все відзняли на відео: http://www.youtube.com/watch?v=-d88ETh7xd8&feature=youtu.b.

Після усіх цих перипетій, сільський голова відкликав свою подану  заяву про звільнення, і пообіцяв громаді, що більше ніколи не підігне плечі ні перед однією владою.

Ірма Крат 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.