Толерантність треба виховати в собі і в суспільстві

4 апреля 2013, 11:15
Журналист
0
295

Політичні діячі використовують ксенофобію як відповідь на складні соціально-економічні питання, які стоять перед країною

4 квітня 2013 р. у RegioNews відбулася прес-конференція громадських експертів на тему «Рівень толерантності в українському суспільстві. Політичні фактори». Фахівці з питань недискримінації та прав людини презентували результати комплексного дослідження стану толерантності в Україні, яке відбувалося в межах східноєвропейського проекту Міжнародної мережі протидії ксенофобії та політичному екстремізму.

Проект виконувався Студією комунікацій "PolitLab" шляхом опитування експертів, аналізу публікацій в пресі (контент-аналіз), проведення 5 фокус-груп (Миколаївська, Харківська, Тернопільська, Запорізька області, м. Київ) протягом вересня 2012 по березень 2013 рр..

„Політичні діячі використовують ксенофобію як відповідь на складні соціально-економічні питання, які стоять перед країною. – заявила експерт з прав людини Тетяна ЛУПОВА під час пресс-конференції, - Завжди легко звинуватити людину іншої національності, кольору шкіри або просто "іншого" в тому, що немає роботи, низькі зарплати тощо. А ВО„Свобода” очевидно тяжіє до простих відповідей в силу ідеологічної лінії на соціал-націоналізм. Сьогодні  Тягнибок, Фаріон, Мірошніченко та Михальчишин вправляються у лінгво-політичних спекуляціях, уточнюючи чи образливим є слово „жид” та „негр”. Але такі ігри руйнують тканину міжнаціонального порозуміння та злагоди в державі.

Запит на ксенофобію в політичному дискурсі виникає тоді, коли політичні партії замість того щоб підтягувати свого виборця до більш високого рівня політичної культури - навпаки самі йдуть за інстинктами натовпу, намагаючись йому догодити. Це може спрацювати в електоральному плані, але така політика є стратегічно безвідповідальною.

На законодавчому рівні право людини  не бути дискримінованою за будь-якою з ознак продовжує вдосконалюватись. Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» який хоч і був прийнятий не так давно лише в вересні минулого року, вже був розкритикований Європейською спільнотою як декларативний. Тож зараз готуються зміни до цього закону, що можливо призведе до його покращення. Але, самими лише заборонами нічого не досягнеш. Тут як раз та ситуація, коли хоч і сто законів приймай, але якщо у людей в головах не зміниться відношення до тих, хто іншої раси, кольору шкіри, віросповідання, орієнтації, національності нічого не вдасться. Толерантність треба виховати в собі і в суспільстві”, - стверджує Тетяна ЛУПОВА.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.