Дозвіл на зброю: захист чи проблема!

31 мая 2013, 06:05
Адвокат, правозахисник, громадський діяч
0
493
Дозвіл на зброю: захист чи проблема!

То що ж приховує законопроект?

Жваве обговорення викликала новина про схвалення Кабінетом Міністрів України на своєму засіданні законопроекту, яким встановлюється дозвіл на купівлю зброї громадянам, які досягли повноліття. Експерти його оцінюють по різному: хтось підтримує, хтось ні. Проте, багато хто, окрім дозволу, не побачив багато іншого цікавого в ньому.

Основною метою цього закону є створення умов для захисту майна, забезпечення прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб та забезпечення державного контролю за поводженням з об'єктами дозвільної системи (стаття 2 законопроекту).

Так дійсно ст. 7 законопроекту вказує, що громадяни України, які досягли 18-річного віку, мають право володіти наступними об'єктами дозвільної системи:

-                     вогнепальна зброя (мисливська гладкоствольна), у тому числі деактивована (охолощена), бойові припаси до неї;

-                     холодна зброя (арбалети, шаблі, мечі, кинджали, мисливські ножі тощо);

-                     пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду;

-                     пістолети і револьвери (пристрої) вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони;

-                     газові пістолети і револьвери та патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії.

Власне і на цьому всі ставлять крапку, про все інше в законопроекті не говорять. Проте, на мою думку багато хто не бачить основного, а це те, що цим законом профільне міністерство зможе сприяти встановленню нових корупційних схем та тотального контролю. Корупція в першу чергу з’являється тоді коли чиновницький апарат приймає одноособове рішення та розширює свої права. Як раз цей закон розширює повноваження суб’єкта владних повноважень та збільшує перелік дозвільних документів і напрямків, по яким вони будуть видаватися. А в результаті це призведе до появи чергових хабарів.

Також давайте не будемо забувати, що кожна сила породжує нову силу. Тотальне озброєння може і не виконати функцію захисту, а породити нову хвилю насилля, особливо серед молоді. Яскраві приклади цього можемо спостерігати, особливо останнім часом, в США та країнах Європейського союзу.

Тож, чекатимемо остаточної редакції законопроекту. Та все ж маю надію, що всі пропозиції щодо обмеження доступу до зброї та зменшення можливих корупціогенних факторів будуть враховані в повному обсязі, а вже прийнятий закон все ж зможе виконати свою основну мету в частині захисту громадян.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.