Врадіївка - Васильків, мітинг 17.07.13

17 июля 2013, 23:38
0
273

Близько 200 чоловік прийняли участь у мітингу на підтримку пішої ходи мешканців селища Врадіївка «Громадянська Січ проти свавілля міліції» у Василькові.

Запланований на 17 липня, мітинг привернув до себе широку увагу журналістів та ЗМІ, чиїх телекамер було близько двадцяти.

За день до мітингу під Васильківським РВВС було укріплено огорожу і зачинено вхід до подвір’я райвідділку. В понеділок працівниками комунальних підприємств Василькова було зірвано бігборди на вулицях Василькова, які анонсували захід.

У Василькові кажуть, що начальник міліції В.В.Куць та його заступник О.В.Поліщук змушені були перервати свої відпустки, щоб особисто бути присутніми на мітингу. За годину до анонсованого часу в місті був помічений автобус з екіпірованими міліціянтами, який піднявся вулицею Соборною і заховався в тінь неподалік райвідділку.

Поблизу мітингу були помічені і посадові особи із Київської області. Також, від самого початку і до закінчення на мітингу були присутні міський голова Володимир Сабадаш та його заступники.

Розпочав мітинг депутат Верховної ради України від фракції УДАР Сергій Каплін, який сам особисто приєднався до пішої ходи ще в Первомайську, Миколаївської області, і, майже у всіх населених пунктах встановлював польові приймальні, куди зверталися громадяни, які в тій чи іншій мірі вимушено стикнулися з неправомірними діями міліції. Представництво УДАРівців було найчисельнішим, хоча вони і не афішували свою присутність прапорами і плакатами.

На площі біля меморіала Слави телеканали брали інтервю у людей, які виказували їм свій біль від несправедливості, яку вони зазнали від спілкування з «правоохоронцями». У когось вбито родичів, хто зазнав тортур, побиття чи гвалтування, у когось незаконно відібрали майно або лишили земельної ділянки, на когось «повісили кримінал» і незаконно засудили…

В своїй промові Каплін запевнив, що вимагатиме повної реформи правоохоронної системи і скоро представить концепцію нового закону про поліцію, оскільки міліція як явище повністю дискредитована і підлягає повному розпуску. Серед основних тез – це приведення до європейських норм і категорій роботи вітчизняних правоохоронних органів. Конкретніше – скорочення чисельності особового складу в 3-4 рази, сувора атестація та належна винагорода за професійну діяльність співробітника поліції.

Трохи пізніше підійшли представники ходи на чолі з координатором ходи Василем Любарцем. Врадіївчани розповіли про свої мандри територією України, з якими труднощами їм довелося зустрітися на шляху до Києва і які провокації їх спіткали. Так, наприклад, врадіївчан хтось із журналістів звинуватив у тому, що вони не йдуть пішки, а їх перевозить транспорт і що хода ця звичайний піар.

Пан Любарець під час свого виступу, коментуючи стосунки з правоохоронними органами, зазначив: «Ми, громадяни – господарі на своїй землі! Ми і більше ніхто! Єдиний виток влади!»

Під час мітингу у Жашкові громада визначила одного співробітника МВС у штатському, який проводив відеоспостереження. На вимогу представитися і заборону Сергія Капліна, як народного депутата знімати себе, цей чоловік не відреагував. Тоді врадіївці викликали начальника відділу, який визнав, що це його підлеглий і що він не надавав наказу йому вести відеозйомку, мовляв це його власна ініціатива. Почувши це з вуст свого начальника, чоловік одразу ж написав заяву про звільнення.

Каплін звернув увагу на хлопця і дівчину в міліцейській формі, які проводили відеозйомку і зробив їм зауваження, після чого сам начальник Васильківського РВВС віддав їм наказ припинити це.

Виступали люди з різних регіонів, які розповідали про свої випадки, члени громадських організацій, активісти. Після цього представник ініціативної групи і один із організаторів мітингу Віктор Панджакідзе зачитав резолюцію, яку було проголосовано присутніми і передано Василю Любарцю.

Учасники пішої ходи вирушили на Київ, а мітинг у Василькові продовжився дещо в іншому контексті. Громада почала виказувати численні претензії діяльності райвідділу та новому міському голові із закликами припинити ганебні традиції господарської та виробничої діяльності його попередника, які привели місто до тотального зубожіння та колапсу.

В цілому була дуже позитивна «накачка» очільникам Василькова та правоохоронцям збоку васильківців, оскільки під прицілом телекамер та резонансності події від традиційної зухвалості, зверхності та небажання захищати інтереси громади не залишилося й сліду. Захід відбувся без штурму і бійок…

Сподіваюся, що велика кількість відзнятого журналістами матеріалу з Василькова, призведуть до деяких висновків та спонукатимуть васильківську владу та міліціонерів почуватися в тонусі!

А тим часом піша хода врадіївчан під назвою «Громадянська Січ проти свавілля міліції» закликає всіх завтра, 18 липня, приєднатися до відстоювання своїх громадянських прав і приєднатися до них на столичному Майдані Незалежності о 18.00, де розпочнеться безстрокова акція з вимогами звільнити очільника МВС Захарченка та навести лад у правоохоронній системі України.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.