Владу - студентам, або "політик" на 5 місяців

25 октября 2011, 15:23
Владелец страницы
0
10

Владу - студентам, або "політик" на 5 місяців

Студентів допустили до влади! Надто голосно сказано, але факт очевидний. Все завдяки проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування 2011», презентація якого відбулась вчора, 24 жовтня, у приміщенні книгарні «Є».

За його умовами: кожен рік близько 120 студентів з 21 міста України мають можливість пройти стажування у міських та обласних радах своїх міст. Не стали винятком і тернопільські спудеї, які протягом лютого-червня 2011 року брали участь у семінарах, тренінгах, де здобували досвід в органах місцевого самоврядування.

«Стати учасником проекту можна було заповнивши анкету, - каже координатор проекту Ігор Процик.- Цьогоріч бажаючих спробувати себе у самоврядуванні виявилось близько 35 осіб, із них 15 потрапило до числа інтернів (так ми називаємо студентів, що проходять стажування). Учасники отримали план роботи, за яким повинні були діяти протягом п’яти місяців. Крім того вони писали статті по запропонованих темах, які потім були зібрані та опубліковані у вигляді збірок. До них увійшли тексти студентів майже з усієї України.

Кожен «інтерн» стажувався у різних організаціях, відповідно досвід та враження залишились у кожного свої. Як це не дивно, але нічого поганого студенти про свою практику не розказали. Може боялись бовкнути зайвого, або ж і справді, все було так добре.

«Найбільше, що сподобалось на стажуванні - це те, що мене сприймали не як, практикантку, а на рівні з іншими працівниками. – ділиться враженнями учасниця проекту Світлана Андріїшина, що проходила практику у відділі зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міської ради - Роботи вистачало, на початках було трохи важко, але з часом влилась в колектив, навіть почало подобатись. Рід діяльності був різноманітний: щотижня «моніторила» пресу, писала різноманітні промови, вітання. Тут я себе спробувала не як журналіст, що шукає інформацію, а той, хто сам її подає. Сподобалось в принципі все, взяла від проекту тільки хороші враження та величезний досвід».

Серед присутніх в книгарні були й представники влади. Депутат обласної ради Володимир Бобко, теж заглянув на вогник, либонь, дізнатись, що молодь думає про тернопільських політиків та місцеву владу в цілому після п’яти місяців безпосередньої роботи в радах.

«Проект насправді потрібен, хоча б для того, аби молодь ознайомилась на практиці з роботою місцевих органів влади. Думаю, після п’яти місяців роботи ніхто з них не зможе сказати, що влада абсолютно бездіяльна. Люди побачили роботу працівників органів місцевого самоврядування із середини, самі побували в ролі середньостатистичного чиновника. Знають наскільки це важка та виснажлива робота не із преси чи телебачення і хоча я і сумніваюсь, але все ж надіюсь, що хтось із них, по закінченні навчання, все таки захоче віддати себе служінню громаді».

Книжки із статтями студентів вочевидь дуже зацікавили пана Володимира, бо по закінченню презентації вхопив одну з них й не відпускав хвилин так 15. Що він там собі вичитував, не знаю, але тішить те, що думки студентів все ж цікавлять політиків.
На завершення, Ігор Процик оголосив про початок нового набору на проект. Для того, щоб стати учасником його учасником, потрібно бути студентом старших курсів (3-5 курс) або аспірантом, розбиратися у сучасній політичній ситуації, мати аналітичні здібності. Анкету учасника можна заповнити на сайті www.ya.org.ua
Отож, панове студенти, вперед у владу!!!

Тетяна Колеснік

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости Украины
ТЕГИ: фильм,молодежь,Тернополь,студенты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.