СІМ ОЧІКУВАНЬ АПТЕКАРІВ ВІД НОВОПРИЗНАЧЕНОГО МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я

24 травня 2021, 10:47
Власник сторінки
0
34
СІМ ОЧІКУВАНЬ АПТЕКАРІВ ВІД НОВОПРИЗНАЧЕНОГО МІНІСТРА ОХОРОНИ ЗДОРОВ Я

АПАУ вітає Віктора Ляшка із призначенням на посаду міністра охорони здоров’я.

З новим міністром охорони здоров’я пов’язують немало сподівань, це й не дивно, адже обіцянки Віктора Ляшка щодо вакцинації та покращення роботи медичної системи дійсно вселяють надію. Про очікування від нового очільника МОЗу, сподівання і плани щодо подальшої співпраці АПАУ та міністерства розказав директор АПАУ, доктор фармацевтичних наук, професор, заслужений працівник охорони здоров’я України Володимир Руденко.

По-перше – це вакцинація. Найголовніше питання, вирішення якого чекає майже кожен українець, – це налагодження процесу вакцинації проти COVID-19. Сподіваємося, заява міністра щодо вакцинації  протягом цього літа 5 млн українців двома дозами знайде своє реальне втілення. Крім того, маємо надію, що темпи вакцинації будуть тільки зростати, що зменшить кількість захворювань та знизить навантаження на медичну систему в цілому.

По-друге – це відкритість, прозорість та комунікація з усіма учасниками фармацевтичної галузі у діяльності МОЗу. Сподіваємося на прозорий діалог міністерства та громадськості під час прийняття важливих рішень, що будуть ефективними і корисними за своїми результатами для української медицини, зокрема учасників аптечного ринку і споживачів лікарських засобів.

По-третє – це розширення програми «Доступні ліки». На сьогодні за цією програмою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з доплатою. Починаючи з 1 липня всі аптеки, що підпишуть договір з НСЗУ, будуть зобов’язані  забезпечити наявність інсулінів у всіх формах випуску. А з 1 жовтня по 31 грудня за цією програмою буде відшкодовуватися вартість 11 лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах розладів психіки та поведінки. Чекаємо, що міністерство також розширить програму лікарськими засобами для надання допомоги паліативним хворим аби полегшити їх страждання та розширить список іншими нозологіями.

По-четверте – це впровадження електронного рецепту на антибіотики з подальшим його розширенням на всі рецептурні лікарські засоби. Такий крок зменшить випадки самолікування, попередить антибіотикорезистентність українців,  а також стане додатковим інструментом для контролю якості медичних послуг і діяльності аптек.

По-п’яте – це затвердження змін до Ліцензійних умов. Процедура придбання ліків дистанційним способом мала легалізуватися ще 14 січня. 26 лютого Держлікслужба України повторно оприлюднила для обговорення проєкт постанови КМУ про внесення змін до Ліцензійних умов. А через три місяці, зокрема тиждень тому, МОЗом було повідомлено про їх розроблення та подачу до Кабміну для затвердження. Сподіваємося, що новий міністр наполягатиме на найскорішому затвердженні такого важливого норматива для впровадження та унормування нового виду господарської діяльності, – «електронна роздрібна торгівля лікарськими засобами через аптеку, аптечний пункт». Та хоч із запізненням у півроку аптеки матимуть правила як здійснювати е-торгівлю і доставку ліків, а також контролювати дотримання усіх вимог, необхідних для збереження ліками своїх властивостей, під час їх доставки.

По-шосте – 2D-кодування лікарських засобів, що стане ефективною страховкою від фальсифікованих ліків, а також унеможливить діяльність так званого «сірого бізнесу» через те, що зробить процес реалізації ліків прозорим з реальними показниками обсягів обігу ліків.

Сьоме – це консолідація державних реєстрів. Зокрема, створення єдиного державного реєстру дезінфекційних засобів. Відновлення актуалізації даних Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення, останнє оновлення якого датовано 30.06.2015, цей реєстр не ведеться, але є діючим. Оптимізація цих реєстрів є надзвичайно важливою для усіх закладів охорони здоров’я у період пандемії та боротьби з COVID-19.

Отже, завдань і побажань до міністерства є багато, тож бажаємо міністру і його команді їх успішного вирішення.

Прес-центр АПАУ

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
ТЕГИ: медицина,Лекарственные препараты,лекарство,лекарства,аптеки,министр,МОЗ,министерство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.