МЕМОРАНДУМ ПРО СПРИЯННЯ КОНКУРЕНТНОМУ ПЛАТІЖНОМУ РИНКУ – ЦЕ ЛИШЕ ВИДИМІСТЬ

20 травня 2021, 15:46
Власник сторінки
0
25
МЕМОРАНДУМ ПРО СПРИЯННЯ КОНКУРЕНТНОМУ ПЛАТІЖНОМУ РИНКУ – ЦЕ ЛИШЕ ВИДИМІСТЬ

Національний банк України та платіжні системи Visa та Mastercard підписали Меморандум про нібито сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні.

Відповідно до положень Меморандуму граничні розміри ставок комісії інтерчейндж мають знизитися до 0,90% у липні 2023 року. Зокрема зниження ставок  має відбуватися за наступним графіком:

  • з 01.07.2021 – не більше 1,20%;
  • з 01.07.2022 – не більше 1,00%;
  • з 01.07.2023 – не більше 0,90%.

«За найнижчою ставкою, що теоретично прогнозується на 2023 рік, граничний розмір міжбанківської комісії все рівно у багато разів перевищує ставки країн європейського союзу, що складає  0,2% для дебетних карток, та 0,3% для кредитних карток. На сьогодні середня вартість торгівельного еквайрингу становить 2%, що сплачується суб’єктом господарювання на користь банку-еммітента (0,5%) та банка-еквайра (1,3%), і лише незначна частина комісії у розмірі 0,2% – за еквайрингові послуги на користь міжнародної платіжної системи», – прокоментував директор АПАУ Володимир Руденко.

Для погодження умов Меморандуму компанії Visa та Mastercard звернулися до Антимонопольного комітету України. Після отримання такого дозволу  вже у липні цього року розпочнеться поступове зниження граничних розмірів ставок комісії інтерчейндж.

«АПАУ не погоджується на врегулювання цього питання лише укладенням меморандуму між не всіма учасниками цього процесу. Найцікавіше у цій ситуації те, що міжбанківські комісії встановлюються і справляються державними та приватними банками України, а саме банками-емітентами та банками-еквайрами, а не платіжними системами. А отже, підписання цього Меморандуму жодним чином не вплине на зниження ставок комісійної винагороди за еквайринг, якщо його не підтримають банки», – зауважив Володимир Руденко.

Меморандум не має обов’язкового характеру, але лише рекомендаційний, тобто тільки законодавче врегулювання ставок комісійної винагороди за еквайрингові послуги зможе визначити конкурентне платіжне середовище та збалансувати інтереси учасників ринку.

Таким чином, АПАУ продовжуватиме свою діяльність щодо врегулювання даного питання на законодавчому рівні та відслідковуватиме подальше виконання умов Меморандуму банками України.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: банк,Нацбанк
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.