Олег Березюк про правоохоронну реформу

10 липня 2020, 23:07
Власник сторінки
журналист
0
17
Олег Березюк про правоохоронну реформу

За основу можна було б взяти нещодавно підготовлену колишнім Першим заступником Генерального прокурора України Олексієм Баганцем концепцію вдосконалення діяльності правоохоронних органів

Останнім часом з парламентськоі трибуни і у ЗМІ, почали частіше говорити про незадовільну роботу українських правоохоронних органів.
У зв’язку з цим депутати з парламентськоі фракції «Голос» навіть спробували відправити у відставку Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Цього разу Аваков зумів зберегти за собою посаду, але проблема залишилась.
Дехто намагається всю вину за невдалу реформу поліції перекласти на Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
Є і такі, які піддають критиці, і часто заслуженій, грузинських реформаторів.
Очевидно,що у нинішній ситуації Аваков є найбільш зручною фігурою для критики, оскільки усі інші «реформатори» уже давно знаходяться за межами України.
Насправді невдалою була не лише реформа поліціі.
Те ж саме можна сказати про реформу усієі системи судових і правоохоронних органів.
Варто згадати те, як після «Революції гідності» проходило звільнення суддів і правоохоронців .
Дуже багатьох звільняли лише через те, що вони в певний період часу перебували на тій чи іншій посаді в суді,прокуратурі СБУ чи міліції.
Все це беззаконня було легалізовано через прийняття закону «Про очищення влади».
Звільняли із служби усіх , хто мав відповідний досвід і зберігав інституційну пам’ять.
Нічого хорошого з цього не вийшло і зрозуміло чому.
Сьогодні також уже зрозуміло для чого і з якою метою в системі правоохоронних і судових органів на вимогу іноземних партнерів, в Україні створювались паралельні структури,які мали б забезпечувати незалежне розслідування справ пов’язаних з корупцією у вищих ешелонах влади.
В першу чергу тут мова йде про НАБУ ,САП та Вищий антикорупційний суд .
На створення цих органів пішло багато часу і витрачено значні кошти ,але уже є очевидним,що ефективність їх діяльності у сфері боротьби з корупцією дорівнює нулю.
Більше того , головний антикорупційнер Артем Ситник сам став фігурантом цілого ряду корупційних скандалів.
Тепер уже стало зрозуміло, що паралельні структури в судових і правоохоронних органах України створювались зовсім не для подолання корупціі.
Останні скандали , фігурантами яких є екс -посол США Марі Йованович ,директор НАБУ Артем Ситник,віце-президент США Джо Байден і колишній Президент України Петро Порошенко , дають підстави стверджувати те,що усі ці НАБУ , САП та інші так звані антикорупційні органи створювались у нас лише для забезпечення зовнішнього впливу на всі процеси ,що відбуваються в украінській політиці і системі державного управління.
Після обрання Дональда Трампа на посаду Президента США політична ситуація в Україні також почала змінюватись.

Нова адміністрація США основний акцент почала робити не на домінуванні Америки у всьму світі, а зосередилась на вирішенні своїх внутрішніх проблем.
У такій ситуації ми маємо розраховувати на власні сили і самостійно шукати шляхи вирішення наших проблем.
Також ми маємо навчитись відстоювати наші національні інтереси і на міжнародній арені та недопускати зовнішньго втручання у наші внутрішні справи з боку будь-яких іноземних держав.
Коли мова йде про реформи,то ми повною мірою маємо використовувати наші внутрішні резерви і науковий потенціал.
Якщо взяти правоохоронну сферу ,то можна назвати цілий ряд вчених і практиків з багаторічним досвідом , які знають що і як потрібно зробити для того щоб українські правоохоронні органи працювали ефективно і результативно.
-У нас є достатньо висококваліфікованих фахівців з питань кримінального права ,які багато чому можуть навчати ще й іноземців. Особливо варто відзначити таких відомих юристів як Микола Мельник,Олексій Баганець,Микола Сірий,Василь Фаринник,Василь Шакун ,Олег Баулін, Микола Хавронюк та багато інших,яких навіть важко перерахувати.
При наявності політичної волі з боку вищих посадових осіб нашої держави, можна було б на базі Національної академії внутрішніх справ створити робочу групу, яка підготувала б концепцію реформування правоохоронних органів , а також проекти законів та інших нормативно правових актів.-заявив
Олег Березюк, директор Інституту глобальної політики і права

-За основу можна було б взяти нещодавно підготовлену колишнім Першим заступником Генерального прокурора України Олексієм Баганцем концепцію вдосконалення діяльності правоохоронних органів.- підкреслив Олег Березюк, директор Інституту глобальної політики і права

Це дало б можливість швидко і якісно провести усі необхідні у цій сфері реформи,які відповідали б вимогам часу та інтересам нашоі держави і суспільства.


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости науки
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.