Київська осінь

25 ноября 2013, 10:41
Владелец страницы
Политолог
0
477
Київська осінь

За переконаннями, а не за політиками

300. 1500. 50 000. 200 000. Ні, я не підраховую гроші Курченка. Я у послідовності зростання перерахував, скільки людей вийшло на Євромайдан.

У Києві розпочалася осінь. Запізно. Так само як зарано – у лютому 2011 року в Каїрі розпочалася арабська весна. І що характерно для обох революцій – їх створили люди, а не політики. Тих перших десятьох людей, які вийшли на Майдан Незалежності ввечері 21 листопада ніхто нікуди не звав і не закликав. Вони вийшли відстоювати свій спосіб життя. Вийшли самі.

За ними підтягнулися інші. Спочатку людей було небагато. І всі сміялися із зовні банального символізму, коли новий Майдан розпочався у річницю Помаранчевої революції. Проте люди встояли і вистояли. Попри дощ, попри зневіру і попри відсутність – принаймні наразі – лідера у цього спонтанного і через це більш щирого протесту.

Сьогодні політики під прапорами різних кольорів намагаються очолити протести, які неможливо зупинити. І все ж сам факт того, що на майданах – Незалежності та Європейській площі – зібралися люди, що вони там залишаються попри дощ, втому і початок робочого тижня, вже говорить про серйозність намірів активної частини громадянського суспільства. Причому ця активність абсолютно не залежить від політиків. Люди і політики вийшли паралельно і незалежно одні від одних.

Самоорганізація населення говорить про дві важливі речі. По-перше, в Україні таки є громадянське суспільство, представники якого здатні вийти на вулиці, здатні визначитися зі своєю позицією та відповідно до такої позиції сформувати свої вимоги. По-друге, у нас залишилися цінності, які люди готові відстоювати попри проблеми і перепони, які для цього влаштовуються владою. Попри Беркут. Попри апатію. І попри зневіру.

Ті, хто сьогодні зібралися на столичних майданах і на вулицях та площах інших міст, зорганізувалися переважно через соціальні мережі. Цей факт нагадує організацію Арабської весни, коли люди також домовлялися про зустрічі і виходи на протести через соціальні мережі.

Фактично, громадяни склали тест на здатність відстоювати свої права самостійно і самостійно висловлювати свої позиції. Проте це проміжний тест. Якщо на вулиці вийде     500 000, можна буде сміливо говорити – після успішного тесту складено іспит. Іспит на те, що ми суспільство, а не стадо. І ми вміємо ухвалювати рішення для себе і за себе. А не сліпо йти за сліпими, як на картині Пітера Брейгеля, падаючи у провалля нездатності думати своїми головами.

Лише від нас залежить, чи прийде за Київською осінню Українська весна.

Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи-ПРО
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.