FEMEN як диверсія проти іміджу України

15 ноября 2011, 08:13
Владелец страницы
Политолог
0
928

Наслідки, які завдасть FEMEN для враження іноземців від нашої країни доведеться дуже важко виправляти протягом років.

Думаю, абсолютній більшості свідомої публіки вже давно зрозуміло, що рух FEMEN, який позиціонує себе як організація, що бореться за права жінок та проти проституції, насправді зовсім і жодним чином не переслідує формально заявлену мету.

Вчора мені довелося прочитати матеріал, у якому автор аргументував, що насправді діяльність FEMEN - це прихована реклама проституція. За цією логікою, випливає, ніби-то FEMEN фінансують підпільні власники забороненого "бізнесу" з торгівлі жіночим тілом. А мета ніби-то - донести до іноземної аудиторії, яка приїде на ЄВРО-2012, що Україна - вдале місце для секс-туризму.

Насправді, видається що все дещо інакше. По-перше, важко уявити, щоб українські сутенери були настільки організованими, аби організувати і проплатити таку масштабну і "витончену" в сенсі піару рекламну кампанію своїх послуг під туристичний бум, пов'язаний із проведенням в Україні ЄВРО-2012. Сумнівно, що вітчизняні сутенери настільки далекоглядні і обізнані у законах реклами і піару. Якщо FEMEN приховано рекламує проституцію в Україні для іноземців, то це швидше побічний ефект, а цієї мети насправді ніхто спершу не переслідував.

По-друге, дійсно важко уявити, що дівчата з FEMEN оголюються безкорисно. Очевидно, за хтось мусить платити. Автору доводилося одразу із декількох джерел чути наступну версію того, як і на чому FEMEN заробляють гроші. Відповідно до інформації джерел, робота руху FEMEN - елементарний шантаж. Наприклад, ви проводите партійний з'їзд, до вас приїжджає поважний гість, припустимо президент великої країни, тощо - якщо ви не хочете бачити оголених дівчас на цьому заході - платіть гроші. Ні - будете милуватися цицьками і плакатами на кшталт "Кремлівським карликам не дамо" або "Україна - не Аліна. Нас не трахнеш" зі зрозумілим натяком на стосунки Путіна з Аліною Кабаєвою. Іноді ж, за наявною інформацією, проводяться безкоштовні перфоменси за принципом "щоб не забували".

Проте важливіше інше - який імідж створює FEMEN для України своєю "діяльністю". Вже зараз вони гастролюють Європою, де ганблять свою країну, демонструючи, ніби у нас нормою є оголені дівчата посеред столиці.

А що буде, коли в Україну приїдуть сотні тисяч туристів? Що вони запам'ятають і яке враження повезуть з собою додому? Ну, звісно ж вони не запам'ятають стадіон "Олімпійський", "Донбас-арену", архітектурні шедеври Києва, Львова і Харкова. Вони навіть не настільки запам'ятають матчі ЄВРО-2012.

Вони передусім запам'ятають цицьки Олександри Шевченко і її подружок. І повезуть враження або як про дику країну, де бродять по вулицях ... тільки не ведмеді, а голі дівчата. Або як про бордель, адже за канонами піару частка "не" в гаслі "Україна - не бордель" не читається і не запам'ятовується.

Тому видається, що діяльність FEMEN - це дуже шкідлива диверсія проти іміджу України як цивілізованої країни. І наслідки, які завдасть FEMEN для враження іноземців від нашої країни доведеться дуже важко виправляти протягом років.

Олексій Краснопьоров, політичний консультант, креативний директор консалтингової агенції Concept GRoup


Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи-ПРО
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.