Розмір хабарів визначається посадою чиновника

14 декабря 2011, 10:18
0
475
Розмір хабарів визначається посадою чиновника

Кожен політик бодай раз у житті йшов на "боротьбу з корупцією". Але — на словах.

Уганда, Того і Республіка Конго є сусідами України у рейтингу сприйняття корупції, який уклала міжнародна правозахисна організація "Транспаренсі інтернешнл". Вона моніторить 183 країни.

— Корупція у нас є рушійною силою майже всіх процесів. Хочеш, аби щось рухалося, — давай хабара, — коментує креативний директор консалтингової агенції "Концепт ґруп" Олексій Краснопьоров, 23 роки. — При владі зараз люди, які не лише ввібрали в себе корупційну свідомість, а й мають вигоду з корупційної політико-економічної моделі. Згадаймо свіжі арешти — Василя Волги (екс-голова Держкомісії з регулювання ринку фінпослуг. — "ГПУ") та Володимира Галицького (керівник Державної служби зайнятості. — "ГПУ"). У їхніх справах фігурують суми на мільйони. Такі великі цифри не від жадібності. Скільки можна вкрасти — визначає посада.

Міністри, чиновники із силових органів, податкової, судів є гвинтиками в корупційній машині. Але — під контролем президента. У будь-який момент їх може спіткати доля того ж Волги чи Галицького. Така системна корупція дає змогу владі утримувати стабільність адміністративної вертикалі.

Кожен політик бодай раз у житті йшов на "боротьбу з корупцією". Але — на словах. Тому влада залишається економічно й соціально неефективною, від чого найбільше страждає суспільство.

Олександр КУРИЛЕНКО

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Пользователи-ПРО
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.