Скандали у владі чи дезінформація

23 січня 2023, 04:11
Власник сторінки
0
48

Протягом останніх двох днів я чимало прочитала різних реакцій на «злив» у пресу історії про буцімто завищені ціни на постачання продуктів для військових. Тема безумовно викликала резонанс. Утім, у мен

Протягом останніх двох днів я чимало прочитала різних реакцій на «злив» у пресу історії про буцімто завищені ціни на постачання продуктів для військових. Тема безумовно викликала резонанс. Утім, у мене виникли одразу кілька запитань відносно релевантності претензій ЗМІ до Міноборони тому, що є насправді. Адже ключовий посил, з яким вийшли до суспільства журналісти – про те, що чиновники буцімто завищують ціни на продукти для військових – не є незаперечним. 

Але для початку треба задати інше питання: звідки у журналістів з’явилися ці контракти? Адже це закрита інформація. Більш того, є певні підстави стверджувати, що «злив» документів зараз міг статися невипадково. Рівно тиждень тому, ДБР разом з СБУ взялася за перевірки однієї великої фірми на Дніпропетровщині, яка разом з деякими командирами частин банально не довозила у військові частини потрібну кількість продуктів. В результаті було проведено 70 обшуків, все йде до серйозних наслідків для багатьох людей. 

Власне, виникає друге питання – чи не міг цей «злив» бути пов'язаний з бажанням відволікти увагу? Насправді, цілком. Адже тема про те, що завищення цін на продуктів – вдалий фінт, який може приховати реальних злочинців.

У мене є й інша версія появи документів у деяких журналістів цих документів. Але нехай цим краще займається СБУ – тим паче, Міністерство оборони звернулося до служби з приводу цього питання.

А тепер повернемося до ціноутворення продуктів, про які так гучно розповідають журналісти. До речі, звичайні люди, мабуть, не в курсі, що на кожного нашого солдату щоденно виділяється продуктів на 145 гривень 80 копійок, а в номенклатурі міститься 450 назв продуктів. Тут треба зрозуміти, що насправді в ціну продуктів, яку бачить людина в таблиці, входять а) податки, які не скасовані для компанії-постачальників, і які суттєво підвищують ціну продуктів; б) логістичні витрати, які в рази зросли за рік через зростання цін на паливо, а також через той факт, що більшість наших військових тепер перебувають на фронті, а туди треба довезти продукти; в) інфляція, яка не збирається нікуди зникати. Також варто згадати і про зміни в курсі валют, а не треба забувати, що значна кількість продуктів, які споживають наші військові – закордонного походження.  

Авжеж, за можливими порушеннями в системі поставок продовольства в армію необхідно слідкувати. Більш того, наші правоохоронні органи цим активно займаються. Але бажання деяких журналістів влаштувати скандал, не може не викликати осуд. Адже зараз, під час війни, влаштовувати публічні срачі є абсолютно недоречною, якщо не сказати – злочинною ідеєю. Адже зараз потрібна Соборність, а не спроби нас розколоти, кинувши тінь на армію і ті структури, які допомагають нашим військовим нищити російським загарбників на нашій землі. 

 

 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Міноборони
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.