Пазли для закінчення війни восени складаються

14 липня 2022, 14:50
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
176
Пазли для закінчення війни восени складаються

Шанси того, що Україна зможе скористатися існуючим вікном можливостей закінчити «гарячу» фазу війни до початку зими чим далі, тим більше зростають.

Я ще місяць тому докладно пояснив, чому існує вікно можливостей закінчити «гарячу» фазу війни восени. За минулий місяць до цієї можливості наша країна стала ближче. Можливо, тому про таку можливість більш активно почали говорити й у офіційному Києві. Зокрема, нещодавно президент Зеленський під час онлайн-звернення до лідерів країн «Великої сімки» на саміті в Брюсселі прямо заявив: «Війна в Україні має завершитись до зими».  

НЕОБХІДНИЙ ДИСКЛЕЙМЕР. Варіант закінчення активних бойових дій до зими багатьом може здатися (невиправдано) оптимістичним. Говорячи про шанси його реалізації, насамперед треба зауважити: сьогодні ніхто (включно з вашим покірним слугою, а також із Путіним, Байденом і Джонсоном) не знає точно, коли саме закінчиться війна Росії проти України в цілому та її «гаряча» фаза, зокрема. Проте існують реальні умови, в яких відбувається ця війна. І їхній аналіз дає підстави чітко зафіксувати: є реальна можливість закінчити активні військові дії до початку зими цього року.

Шанси того, що Україна зможе скористатися існуючим вікном можливостей закінчити «гарячу» фазу війни до початку зими  чим далі, тим більше зростають.

Оскільки, незважаючи на гібридний характер триваючей фактично Третьої світової війни, яку розв’язала Росія, наразі вирішальним і приоритетним для зусиль Заходу є фронт військових дій в Україні. І до кінця осені він гарантовано залишиться таким вирішальним.

Що стосується більш довгого періоду, то не виключено, що надалі Росія намагатиметься отримати серйозні перемоги на енергетичному напрямку чи сфері продовольчої безпеці. Куди й змістяться головні конфлікти війни між РФ і Заходом.

В тому, що зараз саме на полях боїв вирішується, як і коли Україна здобуде свою перемогу, то за допомогою масованою військової допомоги Заходу наші ЗСУ зможуть провести ефективний контрнаступ. І повернути території, яка Росія окупувала після 23 лютого цього року. Повернення цих територій – той мінімум, коли можна буде констатувати: Росія зазнала поразки у своїй агресії в Україні й нічого не отримала від руйнування цією агресією всіх правил і норм світового порядку.

Чудову «увертюру» до вдалого контрнаступу ЗСУ ми вже побачили. Коли за допомогою отриманих в червні HIMARS'ів були нанесені десятки прицільних вдалих ударів по військових складах та командних пунктах ворога.

У результаті ворожа армія зупинились у своєму наступі й найближчим часом не зможе продовжувати його. Росіяни зупинились перед наступом на Донецьку область не тому, що у Кремлі вирішили дати «асвабадітелям» передохнути-відпочити після місяців виснажливих боїв. А тому, що після знищення складів боєкомплекту у ворожій армії вже немає можливості просто зараз без перерви продовжити свою тактику повільного просування за допомогою постійного вогняного валу.

Після закріплення таких результатів українська армія зможе перехопити у ворога стратегічну ініциативу і провести ефективний контрнаступ.

І на завершення: для росіян програмою-мінімум є «асвабадіть Донбас». Його «звільнення» є ключовим елементом стратегічно важливого для Кремля і водночас напрочуд незграбного пропагандистсько–ідеологічного фундаменту початку агресії проти України. Саме тому російські війська намагатимуться будь що вийти на адміністративні кордони Донецької області. Із тим, щоб відразу після того провести «референдуми» про входження цих територій до складу Росії. Базова програма – включити до складу РФ Донбас і окуповані території півдня. Базова програма плюс – оголосити про входження до складу РФ всіх окупованих росіянами територій.

Підготовка до проведення цих «референдумів» акурат у знакову для США дату 11 вересня (саме на цю дату в Росії призначений єдиний день голосування по всій країні) активно триває. Захід такого варіанту подій допустити ніяк не може – показове загарбання українських земель із включенням їх до складу РФ стане тим каменем, який моментально потягне за собою лавину величезних проблем для НАТО і кожного члена колективного Заходу.

Саме тому США та інші західні союзники, щоб не допустити анексії окупованих територій, вже почали радикально збільшувати номенклатуру і кількість військової допомоги Україні. Що з кожним тижнем збільшує шанси на досягнення нашою країною Перемоги до початку зими.  

 #тенденції війни 

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.