«Вікно можливостей» закінчити «гарячу» війну восени

10 червня 2022, 14:56
Власник сторінки
эксперт, политолог
0
988
«Вікно можливостей» закінчити «гарячу» війну восени

Наразі воно відкрите і цієї можливістю потрібно скористатися.

Ось основні фактори, які обумовлюють існування цього «вікна» до кінця осені:

По-перше і головне - до цього часу Україна встигне повернути собі території, яка Росія окупувала після 23 лютого цього року. Як мінімум ці території. Наші військові зможуть це зробити за допомогою необхідної зброї, яка протягом літа надійде нашій країні від США по ленд-лізу, а також від США та західних союзників нашої країни по інших програмах військової допомоги.

По-друге, 8 листопада у країні, яка надає Україні більше всього допомоги - США - відбудуться важливі вибори. Під час яких буде переобраний весь склад Палати представників, третина Сенату (33 сенатори) та губернатори штатів. 

Це особливо важливо, зважаючи на те, що станом на зараз демократи мають вкрай хитку більшість в обох палатах Конгресу. У Палаті представників співвідношення демократів та республіканців становить 222 на 213. І республіканцям потрібно лише п'ять місць, щоб отримати більшість.

Що стосується Сенату, то там взагалі рівне представництво - демократи контролюють Сенат завдяки вирішальному голосу віце-президентки Камали Гарріс.

Отже, ставки дуже високі. А тому будь-яка значна внутрішня чи міжнародна подія (і російсько-українська війна також не є винятком) дедалі більше ще у процесі виборчих перегонів буде розглядатися крізь призму виборів 8 листопада. 

А якщо на цих виборах правляча партія за американською традицією втратить більшість, то президентові-демократа Байдену буде вже набагато важче швидко проводити через Конгрес свої ініціативи з підтримки України. Оскільки, незважаючи на двопартійну підтримку України, американські політики все ж таки першочергово виходять із завдань їхнього порядку денного. А після виборів 8 листопада ціль республіканців буде максимально ослабити Байдена і відібрати у нього президентське крісло на виборах 2024 року. У яких Джо Байден збирається брати участь.  

По-третє, з наближенням зими, загостренням паливних проблем і по мірі наростання кумулятивного негативного ефекту для європейських економік від санкцій проти РФ протиріччя щодо беззастережної боротьби проти Росії серед європейських союзників, ризикують суттєво збільшитися. Що поставить під загрозу єдність Європи у підтримці війни України до перемоги над Росією.

По-четверте, економічна ситуація в Україні ближче до зими буде ускладнюватися внаслідок об’єктивного зростання кількості ресурсів, необхідних для успішного проходження зими. В той час як ведення  повномасштабної війни у свою чергу вимагатиме величезних ресурсів. Тому поєднання цих двох факторів буде дуже важким викликом для країни, яка вже дуже потерпає від наслідків російської агресії.

По-п’яте, до осені російська економіка вже на повну, системно та невідворотно,  відчує руйнівну силу західних санкцій. Почне вона це відчувати ще у цьому місяці. Як це змушена була визнати керівник російського Центробанку Ельвіра Набіулліна: «Економіка РФ може жити на запасах тимчасово, але вже в другому - на початку третього кварталу увійде в період активної структурної трансформації». А це значить, що хоче цього російське керівництво чи ні, на перший план для нього восени вийде питання порятунку власної економіки від колапсу. Для чого доведеться припиняти війну в Україні.

___________________________________

Ось так виглядають основні фактори, які обумовлюють існування наявного унікального «вікна можливостей» закінчити «гарячу» фазу війни до кінця осені перемогою над Росією. Весь досвід успішних дій наших військових під час цієї війни доводить, що вони зможуть успішно скористатися цим «вікном». Тому й міністр оборони Резніков днями сказав: «Наразі неможливо передбачити, коли закінчиться війна, але мої оптимістичні прогнози, що це реально зробити ще цього року».

 #тенденції війни 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.