Росію починають рвати-2

22 квітня 2022, 15:02
Власник сторінки
експерт, політолог
0
222
Росію починають рвати-2

Росію, яка намертво загрузла в Україні та на очах всього світу програла тут перший етап війни, продовжують рвати.

Процес почався місяць тому. Тоді піонерами з розриву ореолу впливу російської імперії виступили Азербайджан і Японія. Зараз серед тих, хто сьогодні все активніше розкручує цей маховик втрати впливу ще вчора могутнього геополітичного надважковика - багаторічний нейтральний сателіт Росії Фінляндія (в тандемі зі Швецією) й та же Японія.

ЦІ процеси - прямий наслідок не тільки того, що Росія напала на Україну, але й того, що вона на першому етапі війни зазнала приголомшливої поразки.

Саме з початком другого місяця війни ситуація для Кремля змінилась якісно. Бо відбулось найстрашніше для "мачо" Путіна - весь світ, а головне противники та ті країни, які  мають претензії до Москви, побачили СЛАБКІСТЬ російського колоса. Побачили те, що він на глиняних та кульгавих слабеньких ніжках.

Путіна багато хто ненавидить давно. Але ці ненависники змушені були приховувати цю ненависть, поки той був у силі. Тепер всі побачили, що цар і голий, і слабкий. Зручний момент скористатися його слабкістю настав.

Першим цим вирішив скористатися Азербайджан. Який дуже хоче закріпити свій успіх 2020 року у війні з Вірменією за Нагорний Карабах.

І місяць тому Міноборони цієї країни почало не просити, а ВИМАГАТИ від Москви забрати із зони конфлікту війська підконтрольної Москві Вірменії. Баку у розмові з Москвою відкрито заявив претензії на весь Нагорний Карабах та публічно ПОВЧАВ (!) МОСКВУ (!!), що як окремої адміністративної одиниці Нагорного Карабаху взагалі не існує і Кремль неправильно діє в цьому конфлікті.

Враховуючи те, що конфлікт за Нагорний Карабах триває більше тридцяти років з 1988-го року, було б невиправданим очікувати, що Баку вдасться швидко розрубити цей гордієв вузол. Найголовніше тут те, що Азербайджан чітко позначив тенденцію: велика Росія ослабла і цим моментом треба швидко скористатися.

Естафету підхопила Фінляндія. Країна, яка звикла в будь яких своїх значних кроках керуватися тим, аби не роздратувати Москву.

Після нападу на Україну Гельсінкі прийняв рішення відмовитися від вигідного для Росії свого багаторічного нейтрального статусу і вступити в НАТО. Причому вступити в альянс синхронно зі Швецією. І Фінляндія чудово розуміє - треба діяти швидко: Гельсінкі збирається подати заявку на членство в НАТО вже найближчими тижнями, до кінця весни.

Цей крок підтримують і фінське суспільство, і політики. Газета Aftonbladet  відзначає: переважна більшість у фінському парламенті, 180 із 200 парламентарів, проголосують за членство в НАТО.

Слідом за Азербайджаном до жорсткого тону у розмовах з Москвою у територіальних спорах повернулась і Японія. Міністерство закордонних справ Японії видало дипломатичний довідник "Синя книга дипломатії", в якому вперше за 19 років з 2003 року Південні Курили визнаються як "незаконно окуповані Росією". Про намір зробити такий крок японський уряд попередив три тижні тому.

"Північні території - це острови, над якими Японія має суверенітет, і вони є невід'ємною частиною території Японії, але тепер вони незаконно окуповані Росією", - йдеться у дипломатичному довіднику.

Вказується, що нинішні обставини залишають перспективи результату територіальних переговорів з РФ невизначеними.

Таким чином, вимальовується тенденція: якщо всередині країни контроль Москви над складовими імперії поки що (лише поки що!) залишається міцним, то на околицях геополітичного простору її впливу процес розпаду і запущений, і швидко набирає обертів.

Зрозуміло, що цей процес занадто швидким не буде. Тому що ще вчора сильна та впливова Росія, по-перше, в одну мить не обнулить всі свої можливості та ресурси впливу. А по-друге буде намагатися захищати спочатку зони свого впливу, а потім - саму себе від розпаду.

І тому цей процес її розпаду буде довгим (багато місяців, а то й років) та складним. Але головне в тому, що він розпочався й зупинити його вже ніхто не зможе.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.