Доходи держави від продажу деревини зростають

27 листопада 2021, 06:41
Власник сторінки
0
37
Доходи держави від продажу деревини зростають

На 1,1 млрд грн — завдяки біржовій торгівлі і на 3,6 млрд грн всього: ріст державного доходу від продажу деревини за чотири місяці 2021 року.

Суттєве зростання доходів держави за чотири місяці, починаючи з липня 2021 року, стало результатом реформи біржової торгівлі стандартизованими товарами та підвищення прозорості механізму торгів. 

 

З липня по листопад 2021 року державні лісові господарства отримали 1,1 млрд грн додаткового прибутку завдяки продажу необробленої деревини на біржових торгах. Загальна вартість продукції склала 8,3 млрд грн — на 3,6 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

 

«Наразі ринок деревини як товарний ринок знаходиться на початковому етапі своєї роботи. Але вже маємо і перші перемоги – зростання обсягів торгівлі лісом і, як наслідок, додатковий дохід для держави. До того ж, ми розглядаємо товарні ринки не у відриві від інших регульованих нами ринків. Адже спотовий ринок допоможе створити нові похідні фінансові інструменти та хеджувати ризики. До слова, ми вже розглядаємо можливість запуску індексів на деревину і «карбонових облігацій», - зауважив Руслан Магомедов, Голова НКЦПФР. – Тому ми раді партнерським стосункам із Держлісагентством, підтримці наших ініціатив і сподіваємось на спільну роботу на розвиток галузі».

 

Зростання доходів відбулося попри зниження обсягів реалізованої деревини майже на 400 тис. кубометрів в зазначений період, оскільки на конкурентних торгах ціна продукції значно зросла. Частину додаткового прибутку вже було спрямовано на висадку 40 млн нових дерев для відновлення лісового фонду. 

«Очікуємо прийняття закону про ринок деревини, який врегулює всі питання. Сьогодні ми вже бачимо якісні зміни в торгівлі деревиною на ліцензованих біржах. Підприємствами галузі за 10 місяців 2021 року отримано доходів на 6,5 млрд грн більше, ніж за аналогічний період. Ми раді, що регулятор ринку капіталу і товарних ринків розділяє наш підхід до охорони і сталого розвитку лісового господарства України», - зазначив Юрій Болоховець, Голова Державного лісового агентства України.

Укладений Меморандум між НКЦПФР та Держлісагентством щодо спільного регулювання організованого ринку деревини сприятиме ефективному розвитку та функціонуванню  ринку деревини, організованих товарних ринків та ринків капіталу, а також забезпечить прозорість діяльності учасників відповідних ринків.

 

Нагадаємо, у серпні 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України № 738-IX, що вносить зміни до закону «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків».

Згідно з законом, з 1 липня 2021 року торгівля стандартизованими товарами (зерно, деревина, паливо тощо) перейшла на ліцензовані біржові майданчики. За їхнє ліцензування відповідає Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, регулятор ринків капіталу та організованих товарних ринків в Україні.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.