Крісло під прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном похитнулося

09 листопада 2021, 15:26
Власник сторінки
0
241
Крісло під прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном похитнулося

Напередодні парламентських виборів в Угорщині «Об’єднана опозиція» випереджає правлячу коаліцію Фідес-ХДНП майже на 4%, і розрив тільки збільшується

Так, наприкінці жовтня авторитетне міжнародне видання The Guardian оприлюднило результати соціологічного дослідження електоральних настроїв угорців напередодні виборів до Національної Асамблеї, себто парламенту, результати якого свідчать про можливу втрату не лише конституційної більшості, але й прем’єрського крісла для Віктора Орбана – багаторічного прем’єра країни.

За даними соціологічного опитування, за об’єднану демократичну опозицію готові проголосувати майже 39% угорців, у той час як за правлячу коаліцію Фідес-ХДНП – близько 35% виборців всередині та за межами країни. Ще 23% виборців, за підтримку яких і ведеться активна боротьба, не визначились остаточно кого підтримають на чергових парламентських виборах.

У разі перемоги об’єднаної опозиції, парламентська більшість обере для Угорщини новий уряд на чолі зі своїм лідером – основним політичним опонентом Віктора Орбана, 49-річним мером провінційного угорського містечка Петером Маркі-Заєм.

Хто такий Петер Маркі-Зай і які сили об’єднались в опозиції? Досвідчений маркетолог і мер невеличкого міста Годмезевашаргей поблизу сербського кордону Петер Маркі-Зай зміг виграти праймеріз об’єднаної опозиції, яка складається з ряду політичних сил, зовсім різних за ідеологією та рівнем підтримки населення — від правих радикалів з Jobbik до зелених активістів з LMP та соціалістів з альянсу MSZP-Párbeszéd.

Так чи інакше, але Петер Маркі-Зай є дуже незручним суперником для Віктора Орбана, адже його не можна звинуватити у підтримці Заходом, фінансуванні організаціями філантропа Джорджа Сороса, чи у будь-яких інших улюблених «компроматах» в уяві угорського прем’єра.

Попри зрілий вік, Маркі-Зай є відносно молодим політиком з претензією на антисистемність – тобто, на відміну від Клари Добрев, Ференца Дюрчаня і навіть Гергея Корачоня, Петер Маркі-Зай є новим обличчям. Він сповідує консервативні погляди і є батьком 7 дітей, що резонує з цінностями електорату Віктора Орбана і «Фідес». Сьогодні Маркі-Зай тотально критикує правлячу команду «Фідес», відстоює проєвропейський курс Угорщини, обіцяє скасувати ухвалену командою Орбана нову Конституцію Угорщини.

Представники об’єднаної опозиції на чолі з Маркі-Заєм обіцяють також розібратись із механізмом виплати пенсій закордонним угорцям, які мають прописку на території Угорщини, отримують пенсії, але ніколи не жили і не працювали там. Значна частина таких угорців проживає в українському Закарпатті.

Один з представників опозиції і депутат Гергей Арато взагалі назвав цю практику "українським пенсійним бізнесом" і закликав зупинити зловживання українців пенсійною системою Угорщини, звинувативши Віктора Орбана у підкупі електорату серед закордонних громадян.

Що ж відбудеться у випадку перемоги угорської опозиції? По-перше, радикально зміниться зовнішня і внутрішня політика офіційного Будапешта, зокрема і на українському напрямку, що може позитивно вплинути на стабілізацію двосторонніх відносин. Представники команди Орбана системно маніпулюють питанням забезпечення прав угорської меншини Закарпаття, регулярно звинувачуючи Київ в утисках національних спільнот України, а також втручається у внутрішні справи нашої держави.

Нова угорська влада, яка позиціонує себе як прозахідна і демократична, мінімізує підтримку Росії в Європі, відстоювання інтересів північного сусіда на рівні інституцій ЄС, що відчутно вдарить по позиціях Кремля у Центральній та Східній Європі. 

Ну і на завершення, після зміни влади у Будапешті, найімовірніше, Угорщина перестане покривати нецільові розтрати благодійних фондів етнічних угорців Закарпаття та їх лідера – Василя Брензовича, який вже понад рік переховується від українського правосуддя за кордоном.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.