Річну ціну на газ у 8000 грн скасують?

11 червня 2021, 09:06
Власник сторінки
член Наблюдательного совета Института энергетических стратегий
0
195
Річну ціну на газ у 8000 грн скасують?

Незважаючи на літо усі навколо занепокоєні ціною на газ. Попри поширену думку, що літом ціна на газ буде дешевшим, європейські біржі показують ріст. Та й ще який ріст! 350 доларів за 1000 куб. м.

Звичайно, іще у квітні усі по-геройськи плескали один по плечу і казали про 200, максимум 220 доларів за 1000 кубів. Але не так сталося як гадалося. Ціни на нафту пішли вверх, за ними підтягнулись ціни на газ. І наше щастя, що зараз літо і з травня по вересень українці максимум накрутять 600-800 млн. кубометрів газу.

Але! Якщо би діяла ціна ринкова, то вже би за газ навіть літом довелося би платити мінімум 12 тис. грн. за 1000 кубів. А ріст продовжується і на початок вересня ціна на газ складе усі 15 тис. грн.

Проте, об’єктивно для українців сьогодні діє «річний тариф» – 8000 грн за 1000 куб. м. Саме такою є ціна на газ для більшості українців. «Нафтогаз України» продає газ практично усім великим постачальникам газу, що і формує таку ціну на газ. Так, є і більші цінові пропозиції, але їх меншість на ринку газу України.

І тут звичайно постає питання: а що далі? Мається на увазі – після вересня. Ціна знижуватись не збирається. У світі усі хто міг уже «вколовся», а решта «доколюється» вакциною проти коронавірусу, що стимулює економічну активність після річного застою. І газу використовують все більше у світі.

Зараз українці платять ціну газу на 30% менше. Ближче до літа економія українців складе 50% - адже, іще раз варто наголосити, ринкова ціна газу зросте до 15 тис. грн. за 1000 кубів. Але хіба «Нафтогаз України» може дати людям економити? Жадібність і жлобство може взяти вверх. Ми вже таке бачили і не один раз. У такому випадку керівництво «Нафтогазу» перегляне ціну річного контракту і змінить умови продажу газу для населення. У такому випадку людям варто приготуватись до ціни у 15 тис. грн. Адже постачальники відразу скасують річну ціну на газ і перейдуть на місячну ціну.

Беремо калькулятор і рахуємо. Якщо ти споживаєш 1000 кубометрів, то міг заплатити 8000 грн, а заплатиш майже у двічі більше – 15 тис. грн. Якщо ти споживаєш 3000 кубів – то тут ти замість 24 тис. грн. заплатиш 45 тис. грн! Та навіть якщо ти пенсіонер і економно береш 500 кубів на рік, то навіть тут із тебе «Нафтогаз» «поп’є крові». І замість 4000 грн будеш платити майже 8000 грн. І це ціни без доставки газу. 

Отак, коли іще у квітні стало відомо про річну на газ, то для багатьох ціна у 8000 грн за 1000 кубів здавалася великою. І чекали меншу. Але тепер вже скоро українці будуть чекати, щоб діючу ціну у 8000 грн ніхто не забрав і не замінив на більшу.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Нафтогаз,биржа
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.