УКРАЇНСЬКИЙ СЕГМЕНТ FACEBOOK ПІД КОНТРОЛЕМ РОСІЯН. ЩО З ЦИМ РОБИТИ?

07 червня 2021, 11:58
Власник сторінки
політичний консультант
0
57
УКРАЇНСЬКИЙ СЕГМЕНТ FACEBOOK ПІД КОНТРОЛЕМ РОСІЯН. ЩО З ЦИМ РОБИТИ?

російські спецслужби дають вказівки адміністрації facebook?

Як ви знаєте, 4 червня в мережі Facebook було видалено акаунт одного із засновників SPILNO.tv Богдани БАБИЧ (Bogdana Babych). Ми провели розслідування і встановили причини.

 

Виявилося, що видалення акаунту Богдани пов’язане із спланованою акцією росіян проти інформ-ресурсів добровольчих батальонів, які брали участь в російсько-українській війні. У даному випадку мова йде про бататьон “Айдар”.

 

04.06.21 в продовження агресивної  політики щодо українських патріотичних сил, зі сторони адміністрації facebook, було ліквідовано, без попередження та яких небудь вагомих причин, сторінку "ЛУГАНСЬКИЙ ФРОНТ БАТАЛЬОН АЙДАР" і аккаунти та сторінки всіх редакторів цієї сторінки (Alex Che, Vadim Kandinsky, Safe Bridges, Світлана Бевз, Алексей Онасенко, Vitally McGregor Андрей Сущенко та Богдани Бабич). Ось заява братства “Айдару”.

 

Богдана Бабич входила до адмінгрупи цієї сторінки з 2015 року та надавала медійну підтримку “Айдару” в 2014 – 2016 рр.

 

Атака на ресурси “Айдару” повязана з тим, що ветерани батальйону “Айдар” вирішили 13.06.21 відзначити День звільнення м. Щастя  від московських окупантів. Ця операція була однією з найуспішниших за час війни з РФ.

 

Для цього ветерани та медійники створили подію у Фейсбук і запросили інших ветеранів, волонтерів та журналістів, які були в у місті Щастя, Луганської області через сторінку "Луганський фронт Батальон Айдар". Саме ця сторінка  була центральним  інформаційним та координаційним органом щодо організації та проведення цього заходу.

 

Зазвичай в нашій країні відзначають лише трагедії і мало згадають про успішні бойові операції. А це конче необхідно для формування бойового духу українців.  Ось саме тому і був задуманий цей масштабний захід, щоб привернути увагу ЗМІ та почати змінювати цю традицію.

 

На сторінці була розміщена коректна інформація, яка в жодному разі не порушувала правил мережі. Адміни, у тому числі Богдана Бабич, не публікували жодних постів, які підпадали під жорсткі санкції.

 

Але як бачимо реакція ворога була блискавичною. Російські спецслужби правильно оцінюють вплив інформаційних мереж в цій війні і намагаються вибити найбільш активних бійців інформаційного фронту, використовуючи своїх агентів впливу у Фейсбуці.

 

Це не єдиний випадок, коли адміністрація Facebook без попередження та права на оскарження видаляє акаунти українських користувачів, які загрожують російській політиці в Україні.

 

Так, паралельно з “Айдаром” було видалено більшість сторінок  “Правого Сектору”. Постраждала навіть сторінка "Офтальмологічний центр Іріс", де айдарівець Олексій Онасенко був адміном.

 

Раніше за схожих обставин було видалено сторінку проекту “Блеск и нищета "русского мира"” (радіопрограми, яка виходить на українському радіо) (нова сторінка та особисті акаунти його авторів: Дмитра Левуся та Олега Лісного.

 

Також надходять повідомлення про видалення цілого ряду акаунтів громадських активістів, журналістів, волонтерів, добровольців тощо з різних регіонів України. Їх нараховується вже далеко за тисячу. Єдиною провиною людей, чиї акаунти було видалено те, що вони мали патріотичну позицію й називали війну війною.

 

Колись Facebook був мережею, де не існувало політичної цензури, мережею, яка дозволяла мобілізувати людей на спротив авторитаризму не лише в Україні. Проте, зараз мусимо констатувати - УКРАЇНСЬКИЙ СЕГМЕНТ FACEBOOK КОНТРОЛЮЄТЬСЯ РОСІЙСЬКИМИ СПЕЦСЛУЖБАМИ.

 

Адміністрація Facebook знає про це, але нічого з цим не робить і, як бачимо, не збирається. Тим самим власники мережи солідаризуються з московським агресором.

 

Що робити?

 

По-перше, Уряд України, РНБОУ, Центр протидії дезінформації та Міністерство культури та інформаційної політики України мають зайняти проактивну позицію в діалозі з власниками та адміністрацією мережі Facebook. Українська держава повинна захищати інтереси своїх громадян в суперечках з транснаціональними компаніями, особливо тих громадян, які проливали кров на фронті та боролися за її незалежність і територіальну цілісність.

 

По-друге, кампанія солідарності. Я розумію, що Facebook має багато подібних конфліктів - як видалення акаунтів адмінів айдарівських ресурсів. Центральний офіс компанії намагається універсалізувати правила - нічого особистого лише бізнес.

 

Проте, у нас, користувачів мережі, є лише один спосіб захистити свої права – це солідарність та взаємодія. Потрібно писати скарги в центральний офіс та центр підтримки Facebook, залучати до цього друзів та однодумців з країн Заходу. Акцентувати увагу власників Facebook на небезпеку встановлення спецслужбами РФ контролю за сегментом мережі у Східній Європі.

 

По-третє, творити свою мережу. Якщо ти не контролюєш правила, мережа контролює тебе. Отже знову на порядку денному (як в 2013-2014 рр) – створення української мережі, здатної стати помітною альтернативою Facebook в Україні. Я розумію, що це потребує астрономічних інвестицій та лобістських зусиль.

 

Ніхто поки не каже про заміщення Facebook якимось аналогом “інтронету” (за північнокорейським зразком). Можна піти в ТікТок, Twitter, Інстаграм чи Телеграм, але їх власники можуть грати в ту ж гру, що і Facebook. Нам потрібні альтернативні відкриті мережі, де ми – користувачі, впливаємо на правила співтовариства.

 

Можливо такими альтернативами стануть Крафтові мережі, MeWe, Gab, Parler, Minds, Reddit тощо. Поки не знаю. Але варто спробувати!

 

Bogdana Babych, Alex Che, Vadim Kandinsky, Safe Bridges, Світлана Бевз, Алексей Онасенко, Vitally McGregor, Андрей Сущенко поки втратили свій голос в мережі Фейсбук.

 

Але, ми можемо зарадити цьому, якщо солідарно будемо захищати своїх. Адже, якщо не реагувати, то завтра нас утискатимуть ще більше.

 

P.S. День звільнення м. Щастя, попри все відбудеться - 13.06.21 у місті Щастя, Луганської області!

 

#DONTSHUTUSUP #Ukraine #STOPCENSORSHIP 

 #StopFake #StopCensura #aidar

 

ПРОШУ РЕПОСТ

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: цензура,Facebook,ФСБ,Батальон Айдар
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.