Разумков попросив Венеційську комісію оцінити законопроєкти про КСУ

28 января 2021, 21:21
Владелец страницы
0
8

Йдеться про законопроєкти Про конституційне судочинство і Про порядок розгляду справ і виконання рішень Конституційного Суду України. Разумков направив листа 26 січня.«Цей запит є продовженням рекомендацій Комісії, виражених в її двох невідкладних висновках від грудня 2020 про законодавчу ситуацію щодо механізмів боротьби з корупцією і реформи Конституційного суду», — сказано в повідомленні.

10 грудня Венеційська комісія опублікувала проєкт висновку про ситуацію в Україні, яка склалася після скасування КСУ відповідальності за недостовірне декларування. У документі зазначено, що покарання у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації і брехню в декларації з певної межі необхідно зберегти.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що позицію Венеціанської комісії врахують при підготовці судової реформи.

Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних до декларації, чим поставив під загрозу безвізовий режим з ЄС, міжнародну фінансову допомогу і євроінтеграційний напрям України.

Скандальне рішення КСУ ухвалив за поданням 47 народних депутатів від партії Опозиційна платформа — За життя і депутатської групи За майбутнє.

У НАЗК заявили, що судді ухвалили рішення у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли до своїх декларацій недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Після скандального рішення КСУ закрили низку резонансних справ, зокрема проти мера Одеси Геннадія Труханова, колишнього директора Укроборонпрому Павла Букіна, а також судді Конституційного суду Володимира Мойсика.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Новости политики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.