​Російська вакцина та Євросоюз

24 січня 2021, 21:31
Власник сторінки
0
2974
​Російська вакцина та Євросоюз

Тема російської вакцини стала одним із важливих пунктів в політичному порядку денному для України.

Днями 

Відповідно, з перших днів нового року було розпочато процедуру визнання вакцини «Спутник V» на рівні ЄС. А також російський препарат отримав дозвіл в одній з країн ЄС. Виходить, російський «Спутник V»значно ближчий до загальноєвропейського визнання, ніж китайська вакцина Sinovac, 1,9 мільйони доз якої законтрактував український уряд? Виходить, так.

Тут виникає органічне питання, чому український МОЗ України не проводить власних дослідженьросійської вакцини в Україні, адже опозиційний політик Віктор Медведчук домовився на рівні Путіна про передачу технології виробництва ще наприкінці минулого року? Адже канцлер Меркель допускає можливість реєстрації російської вакцини в ЄС. Угорці вже зареєстрували «Спутник V», а Україна відкидає можливість виробництва медичного препарату, який от-от отримає схвалення на всій території ЄС. Чому пропозицію виробляти вакцину на території Українивідкидають на старті? Чому українці не мають правосамостійно обрати вакцину, якщо стратегічний союзник України – Німеччина – готовий розмовляти з Росією,незважаючи на політику санкцій?

У підсумку, маємо таку ситуацію. Європейська агентство з лікарських засобів розпочало процедуру реєстрації «Спутник V». Угорщина допустила на власний ринок російську і британську вакцини (обидві вироблені поза ЄС). Тому, коли народний депутат України Віктор Медведчук пропонує виробляти «Спутник V» в Україні для власних потреб і для експорту, він діє як європейський політик. Натомість, Зеленський і Офіс президента демонструють, що інтереси британській компанії Crown Agents, якій надали повноваження купувати вакцину, вони ставлять вище за Конституцію України, яка закріплює обов’язок держави створювати умови для медичного обслуговування своїх громадян.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.