Гостомельській ОТГ – справжнє самоврядування!

26 вересня 2020, 19:16
Власник сторінки
0
29
Гостомельській ОТГ – справжнє самоврядування!

Створення мікрорайонів та їх рад у Гостомелі – це принципово новий підхід, який системно ліквідує корупційну складову в діяльності місцевої влади.

Я разом зі своєю командою розпочав створення мікрорайонів та їх рад у Гостомелі, як органів самоорганізації населення згідно чинного законодавства. Це принципово новий підхід, який системно ліквідує корупційну складову в діяльності місцевої влади.

Годі залежати від чужих рішень та обіцянок. Час створювати справжнє самоврядування! Система місцевих виборів для невеликих містечок, селищ та сіл, зокрема для Гостомеля, доживає кінця. Закон про місцеві вибори, за яким відбудуться вибори 25 жовтня, має свою специфіку – вибори до Ради Гостомельської ОТГ відбуватимуться виключно на партійній основі. Закон не зобов‘язує політичні партії включати до своїх списків кандидатів, які проживають у Гостомелі. Тож в списку кандидатів, а потім і депутатами нашої громади можуть стати й кияни, і ірпінці, і одесити.

Вибори до Ради Гостомельської ОТГ відбуватимуться виключно на партійній основі

Всі списки по факту формуються виключно обласним партійним керівництвом, оскільки де-факто діючих гостомельських партійних осередків що Слуги Народу, що Нашого Краю, що Нових Облич та інші – просто не існує.

Обласні    партійні    функціонери  в Україні здебільшого реалізують партійну політику, яка базується, і це не секрет ні для кого, на інтересах тих, хто утримує існуючі партії, читай клуби по інтересах під назвою «політична партія». Бо ідеологічних партій в Україні немає, хіба що Союз Лівих Сил та Свобода.

Клуб по інтересах пIд назвою  «полIтична партія»

 У керманичів політичних партій , зрозуміло, не будуть в пріоритеті проблема прогнивших труб на вулиці Рекунова, 7. Або потоки бруду городами Горенки. Відсутність дитсадків та переповненість наших шкіл також йдуть на другий план.

Саме тому, коли у країні проходить децентралізація і влада опускається на рівень громад, необхідно запроваджувати реальні механізми самоврядуння. Хто, як не мешканці конкретних будинків, дворів, вулиць, мікрорайонів краще знають що треба полагодити, збудувати, почистити на своїй території.

Лише мешканці конкретних мікрорайонів знають свої нагальні проблеми

Але навіть при існуючій системі вони змушені звертатися і до виконкому, і до мера, і до депутатів аби домогтися встановлення дитячого майданчику, ремонту прибудинкових доріг, чистого під’їзду, тощо. І зазвичай вони чують наступне: «Немає грошей̆, зробимо вкінці року, треба включити в план соціально-економічного розвитку селища на наступний рік і ще купа пустих обіцянок.» Треба прибрати той етап, коли громада вимушена просити кошти на благоустрій території, де вона живе.

Мешканці не мають просити у влади гроші на благоустрій території своїх мікрорайонів, будинків, вулиць

Із бюджету громади на рік виділяється та частина коштів, яка планується на благоустрій, ремонт прибудинкових територій та ін.

Ця сума надається у розпорядження мікрорайонів пропорційно кількості мешканців, що там проживають. Наприклад, у мікрорайоні знаходиться чотири п‘ятиповерхівки, у яких проживає 500 мешканців. Якщо в Гостомельській ОТГ проживає умовно 25 тисяч громадян, це означає, що на території мікрорайону живе одна п’ятдесята  частина  від  усього  населення. І це означає, що якщо бюджет на благоустрій прибудинкових територій і т.д. складає 50 млн грн, то мікрорайон сам може освоювати 1 млн грн на те, що вважає за потрібне. І не просити у Голови, не просити у депутатів.

Кошти на благоустрій прибудинкових територій та іншого, мають бути у розпорядженні мікрорайонів, пропорційно кількості мешканців

Звісно, таке рішення має прийняти сесія Ради ОТГ. Звісно, живі  гроші  тут не ходитимуть, бо є закони, які порушувати не можна, але чинні закони дають можливість реалізувати такий механізм. Головне для цього створити мікрорайони та обрати їх Ради із мешканців будинків, які безпосередньо входять в мікрорайон.

Саме цей процес створення мікрорайонів започаткований у Гостомелі. На сьогоднішній день вже створено 12 мікрорайонів, обрано їх ради.

Звичайно, сьогодні не всі мешканці приходять на такі збори, і Ради мікрорайонів не можуть бути об‘єктивно представницькими.

Але зрозуміло також і те, що коли Рада ОТГ прийме відповідне рішення, коли на новоутворені мікрорайони будуть розписані кошти, Ради мікрорайонів проведуть повноцінні збори, бо вже буде що освоювати.

На  17 вересня  у  Гостомелі  створено вже 18 мікрорайонів та обрано їх ради, процес триває

Я ініціатор цього нововведення. Разом зі своєю командою, провів вже не одну зустріч з мешканцями Гостомеля. На них підіймаються важливі питання щодо розвитку Гостомеля та готовність людей взяти у власні руки освоєння коштів на благоустрій своїх прибудинкових територій. Шановні мешканці Гостомелю, запрошуємо вас приєднатися до створення мікрорайонів та будувати новий Гостомель разом! Слідкуйте за оголошеннями про зустрічі, щодо створення мікрорайонів і приходьте.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.