Верховна Рада підтримала ініціативу Юлії Тимошенко щодо посилення соціального за

03 вересня 2020, 14:24
Власник сторінки
0
178
Верховна Рада підтримала ініціативу Юлії Тимошенко щодо посилення соціального за

Депутати Верховної Ради проголосували за проєкт Закону про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо під

Як зазначено у пояснювальній записці, законопроєкт №2031 сприятиме посиленню соціального захисту осіб з інвалідністю, які не можуть самостійно забезпечувати своє проживання.

«Проєкт Закону – соціальний, спрямований на підвищення рівня матеріального забезпечення осіб з інвалідністю. Станом на зараз соціальна допомога особам з інвалідністю складає трохи менше ніж 4 тисячі гривень для особи з інвалідністю підгрупи А з надбавкою на догляд. А це не може задовольнити навіть мінімальні потреби людини – витрати на засоби гігієни, медичні обстеження, ліки, фізичну та соціально-педагогічну реабілітацію, харчування, комунальні послуги та одяг», – зазначив співавтор законопроєкту, народний депутат від «Батьківщини» Михайло Цимбалюк.

За його словами, Юлія Тимошенко та команда «Батьківщини» розуміють необхідність прийняття соціально важливих законопроєктів.

«Наш лідер політичної сили постійно декларує підтримку на законодавчому рівні кожному українцю. Попри те, що «Батьківщина» перебуває в опозиції й монобільшість здебільшого до наших ідей не дослухається, ми будемо знаходити й надалі важелі впливу на неї задля загального добробуту», – наголосив Михайло Цимбалюк.

Варто зазначити, що після того, як документ набере чинності, надбавки на догляд підвищать:

– особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи з 75 відсотків до 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

– особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи з 50 відсотків до 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким особам з інвалідністю з дитинства II та III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, з 15 до 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А з 1 січня 2021 року становитиме 150% прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2022 року – 200% прожиткового мінімуму.

Водночас надбавка на дитину з інвалідністю підгрупи А у віці від 6 до 18 років збільшиться з 1 січня 2021 року до 150% прожиткового мінімуму, а з 1 січня 2022 року – 200% прожиткового мінімуму.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.