Київ розраховує на підтримку Польщі

15 липня 2020, 18:56
Власник сторінки
военный инженер
0
39
Київ розраховує на підтримку Польщі

Українська еліта прагне покращити відносини із західним сусідом.

Одразу після перемоги А. Дуди на президентських виборах Польщі президент України висловив свої привітання і написав в Twitter «разом ми сильніші».

Останні слова – це не лише акт ввічливості, а вони свідчать про те, що українська еліта прагне покращити відносини із західним сусідом.

Минулої середи О. Резніков, віце-прем’єр України та перший заступник голови української делегації в ТКГ, опублікував статтю для американського аналітичного центру Atlantic Council, на яку варто звернути увагу.

Основний меседж статті полягає в тому, що якщо міжнародна спільнота не відреагує на агресивні дії Росії в Україні і не виконає належних змін з погляду Мінського процесу, РФ швидко дійде до кордонів країн Східної Європи.

“Нездатність змінити Мінський процес призведе до можливої ескалації конфлікту. За такого сценарію ті проблеми, які нині Україна стримує на східному кордоні Європи, розмножаться на порядок і швидко змістяться приблизно на 1300 кілометрів на захід, сягнувши кордонів Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії”, – заявив віце-прем’єр.

Політик вважає, що Росія навряд чи зупиниться, а навпаки, спробує поширити нестабільності по всій Європі. Резніков нагадав, що у своїх останніх заявах президент РФ Володимир Путін поставив під сумнів існування кордонів всіх колишніх радянських республік, назвавши отримані території “споконвічно російськими землями”.

“Ця дещо завуальована погроза не обмежується Україною, Білоруссю або Казахстаном. Це також стосується трьох прибалтійських держав, які є країнами-членами ЄС і НАТО”, – зазначив Резніков.

Віце-прем’єр акцентував, що в умовах зростання російської агресії на міжнародній арені західний світ повинен вирішити, де провести межу.

“Це порушує низку важливих питань. Наскільки Захід усвідомлює проблему, з якою стикається? Чи визнає Захід, що поширення турбулентності ближче до серця Європи є невід’ємною частиною стратегії Росії? Чи повинна Європа допомогти створити розділову лінію, яка буде прокреслена від Прибалтики до Чорного моря? Це не метафора і не перебільшення”, – зазначив Резніков.

Він також нагадав, що ОБСЄ ніколи не розміщувала миротворців у великих масштабах для нейтралізації конфлікту: “Тепер, можливо, прийшов час для такого кроку. Ми повністю усвідомлюємо серйозність проблеми, але успішний результат буде значним для всього континенту. Безпека України – безпека Європи”.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Украина,Польша,Выборы,Евросоюз,Владимир Зеленский
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.