Від таємних тюрем ЦРУ до біологічних лабораторій Пентагону

21 червня 2020, 00:55
Власник сторінки
0
1952
Від таємних тюрем ЦРУ до біологічних лабораторій Пентагону

Віктор Медведчук нагадав загальновідомий факт, що за часів Ющенка Міністерство оборони США на власний кошт модернізувало на території України 15 біолабораторій.

Проамериканські та грантоїдські ЗМІ та «балакучі голови» почали глузувати, потім з’явились звинувачення в маніпуляціях.

Проте згадки про таємні американські лабораторії на території України нагадали мені про іншу резонансну подію початку 2000-них. Мова про таємні тюрми ЦРУ на території Європи.

В 2005 році The Washington Post опублікувала статтю, у якій стверджувала, що ЦРУ створило серію таємних тюрем по всьому світу (програма «Чорна діра» - Black site). Журналісти з різних країн почали копати і віднайшли докази наявності таємних в’язниць на території Польщі, Румунії, Литви, Катару, Таїланду, Саудівської Аравії та ряду інших країн. Всі ці події пов’язані із боротьбою з Аль-Каїдою та полюванням на Усаму бен Ладена.

В 2006 році Парламентська Асамблея Рада Європи завершила розслідування, в якому стверджувалось, що на території Європи діяла мережа таємних тюрем, а уряди країн Європи не могли не знати про їх наявність.

В 2007 році рапорт Ради Європи підтвердив висновки ПАРЄ - таємні тюрми існували, а керівництво європейських держав знало про це.

В 2007 році Європарламент переважною більшістю голосів проголосував за доповідь, у якій стверджується, що ЦРУ вчиняло незаконні дії на території європейських держав (в доповіді перераховують такі країни як-то: Австрія, Бельгія, Кіпр, Данія, Німеччина, Греція, Ірландія, Італія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція та Великобританія, хоча чітких доказів проти деяких країн не було знайдено). Нагадаю, що Австрія, Ірландія та Кіпр є нейтральними країнами і не входять до складу НАТО.

В 2012 році президент Польщі Олександр Кваснєвський в інтерв’ю газеті Gazety Wyborczej підтвердив, що він і тогочасний прем’єр Лешек Міллер погодились на розміщення таємних тюрем ЦРУ на території країни. В 2014 році віце-міністр оборони в уряді Лешека Міллера визнав, що польська влада у 2002 році надала військову базу в Кейкутах у розпорядження ЦРУ.

Логіку поляків можна зрозуміти, вони є і були військовими союзниками США і входили до складу НАТО. Однак спочатку повідомлення ЗМІ про наявність світового павутиння таємним тюрем спецслужб багатьом теж видавалось абсурдом та фейком.

Нагадаю ще один факт про сучасну України. У липні 2016-го правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch повідомили про наявність таємних тюрем СБУ. Багато хто сміявся та говорив про «руку Москви», оббріхування чесних та принципових борців проти Путіна тощо. Проте вже у 2018 році «Громадське телебачення» показало документальний фільм власного виробництва під промовистою назвою «Таємний ізолятор СБУ». Коло замкнулось. Сподіваюсь, у майбутньому з’являться якісні журналістські розслідування про біолабораторії в Україні і те, що в них відбувається. Адже, як каже народне прислів’я, диму без вогню не буває.

Отже, опозиційні політики розповідають про біолабораторії, підкреслюють, що вони працюють під контролем Міністерства оборони США та вказують на те, які потенційні загрози вони несуть для України.

Натомість, українська влада намагається відмовчуватися з приводу біолабораторій. Офіс президента відповідає, що це не їхня справа, а СБУ взагалі називає цю інформацію фейковою.

Так само Зеленській і компанія відмовчуються, коли наприкінці травня офіс Медведчука переживає напад радикалів, які закидають будівлю файєрами та підривають вибуховий пристрій.

В будь-якій цивілізованій країні через кілька годин після такого гучного випадку голова національної спецслужби, генеральний прокурор та керівник поліції вже проводили би нараду, на якій ставили правоохоронцям завдання якомога швидше знайти винних.

Натомість, що побачили ми? Минув місяць. Жодної заяви від СБУ та поліції, жодної реакції від влади в цілому. «Зеленими» така кричуща подія як вибух під офісом опозиційного політика сприймається як норма.

Підозрюю, що скандал з біолабораторіями завершиться так само, як історія з таємними тюрмами ЦРУ та СБУ. Спочатку всі все заперечують, а потім, коли парламентські та міжнародні розслідування підтвердять всі факти, українські очільники визнають, що такі біолабораторії дійсно працювали з небезпечними вірусами. А у своє виправдання скажуть, ніби вони не знали, що там відбувається.

Між тим, справа дуже динамічно розвивається і набирає міжнародного розголосу.

МЗС Китаю виступив із з вимогою до США закрити всі лабораторії Пентагону в країнах колишнього СРСР. А напад не завадив Медведчуку підняти питання біолабораторій Пентагону на рівні ООН.

Прямо зараз розгортається скандал навколо біолабораторій Пентагону в Казахстані, на будівництво якої Міноборони США виділило 130 млн. доларів.

Варто сподіватися, що правда про справжнє призначення біолабораторій Пентагону не буде такою шокуючою, як історія про таємні тюрмі ЦРУ на території Європи.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.