Що таке колегіальність, або ліквідація неписьменності для Романа Труби

01 серпня 2019, 16:33
Власник сторінки
адвокат
0
1604

Директор ДБР Роман Труба заявляє, що відповідає в Бюро за все і має право ухвалювати рішення одноосібно. Таку думку він озвучив в ефірі одного з телеканалів.


Попри гучну заяву, на жаль, у пана Труби досі не знайшлось часу, щоб створити Дисциплінарну комісію і провести конкурси в Управління внутрішнього контролю.

Нагадаю, він незаконно, на думку багатьох експертів, звільнив начальника згаданого управління, тож зараз у підрозділі працює лише два фахівці-поліграфологи. Ці підрозділи не функціонують також в територіальних управліннях. Їхня відсутність дає змогу Трубі керувати усіма процесами в Бюро в ручному режимі та одноосібно ухвалювати рішення. Схоже, Директор ДБР має наміри узурпувати владу остаточно. Але повернемось до ефіру, під час якого Роман Михайлович досить дивно трактував поняття «колегіальність». На його думку, колегіальність означає цитую «створення Колегії в тому чи іншому правоохоронному органі, куди входять керівник, його заступники, керівники територіальних управлінь та керівники структурних підрозділів, і за результатами засідання Колегії приймається рішення».

Що ж, доведеться в черговий раз зазначити, що випускник юридичного вишу знову «пливає» у питаннях, як це було з поняттям «підозра» під час брифінгу позаминулого тижня. Так ось, існування Колегій при центральних органах виконавчої влади, а також місцевих адміністраціях справді передбачено нормативно-правовим актом. Згідно Постанови КМУ №1569 від 2 жовтня 2003 року, Колегія є «дорадчим органом і утворюється для погодженого вирішення питань, що належать до їх компетенції, та для колективного і вільного обговорення найважливіших напрямів діяльності». І про якісь кадрові рішення там жодного слова, адже головна функція Колегії – задавати стратегічний напрямок розвитку органу влади. А ось п. 4 ст. 4 Закону «Про Державне бюро розслідувань» чітко зазначає, що незалежність Державного бюро розслідувань від незаконного втручання у його діяльність гарантується колегіальним прийняттям найбільш важливих рішень керівництвом Державного бюро розслідувань. Не колегією, не одноосібно Директором ДБР, а саме керівництвом бюро! І про Колегію в Законі - жодного слова. Інструмент як-от «колегіальність» закладався в Закон саме з метою утримання балансу. Тобто як запобіжник від прийняття політично вмотивованих рішень керівництвом бюро.

Ну і далі пан Труба, як кажуть, «палить напалмом». На його глибоке переконання, ця норма хоч і є унікальною для українських правоохоронних органів, однак знову цитую «вона не означає колегіальність прийняття рішення». Ба більше, він зазначив, що ця норма не означає, що він не може прийняти рішення одноосібно, коли хтось з заступників не погоджується з ним. Тут він ставить питання: «Як повинен діяти Директор ДБР, коли один з заступників відмовиться приймати на роботу особу, яка пройшла конкурсний відбір, і конкурсною комісією рекомендована на призначення?». І сам собі відповідає: «Я розробив нормативний документ – Регламент, який врегульовує ситуацію, коли один з заступників відмовляється погоджувати і приймати рішення. Тоді Директор бере на себе відповідальність та приймає рішення». Що ж, непогано, але де тут принцип колегіальності? А про консультації, компромісні узгоджені рішення пан Труба взагалі колись чув? А якщо два заступники будуть проти, він також буде вирішувати одноосібно – так би мовити, брати на себе відповідальність? У вас, шановні читачі, може скластись враження, що пан Труба - дуже відповідальна людина, але це не так. Як вже зазначалось раніше, досі не створено Дисциплінарну комісію і не затверджено положення про неї, не працюють підрозділи внутрішнього контролю, не проводяться конкурси. І про ці факти Рада громадського контролю при бюро неодноразово інформувала суспільство та державні установи.

Зазначу, що наявність в ДБР Дисциплінарної комісії та Ради громадського контролю були ще й вимогою міжнародних експертів та Європейського союзу. Виходить, що Труба відверто начхав і на них. Вважаю, що все це - очевидні симптоми узурпації Романом Трубою влади в Державному бюро розслідувань. Ну і вишенька на тортик - Колегію Держбюро розслідувань досі не створено. І сам Труба про це заявив, мовляв, «бюро знаходиться на стадії інституційного становлення». То до чого ж тоді усі ці балачки про колегіальність? І як в одній людині разом можуть співіснувати жага до відповідальності та тотальна бездіяльність?
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: власть,контроль,дисциплина,узурпація,ГБР
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.