Всеукраїнський моніторинг апеляційних судів України: головні висновки

02 липня 2019, 10:31
Власник сторінки
0
39
Всеукраїнський моніторинг апеляційних судів України: головні висновки
апеляційний суд Волинської області

презентація результатів Всеукраїнського моніторингу апеляційних судів України «У залі суду»

Моніторинг проводився ГО «Вектор прав людини» протягом січня-лютого 2019 року. Було відвідано більшість судів апеляційної ланки - 31 суд по всій Україні (84% від  37 судів апеляційної інстанції, діючих на підконтрольній території України).

Моніторинг стосувався інформаційного наповнення приміщень апеляційних судів матеріалами, що сприяють відкритості правосуддя та налагодженню взаємодії з медіа та громадою.

«Якщо ми хочемо мати якісне правосуддя, яке враховує потреби громадян, необхідно бути почутими одне одним, вести якісний діалог. Громадська організація «Вектор прав людини» вибудовує таку взаємодію між громадою і судами шляхом проведення моніторингів, опитувань, інших досліджень, різноманітних інформаційних, просвітницьких і освітніх заходів для представників (-ць) судів, медіа, юристів, правозахисників та громади. Результати моніторингу, що представляємо сьогодні, допоможуть судам краще налагодити комунікаційну роботу.», - відзначила директорка ГО «Вектор прав людини» Валерія Рибак.

У ході моніторингу були зафіксовані важливі факти. Майже у всіх моніторів (-ок) виникли складнощі встановленням особи та функції людей, що здійснюють охорону суду. Не дивлячись на встановлений Правилами поведінки працівника суду обов’язок носити бейджі ні в одному суді вони не були наявні у всіх співробітників.

Найбільше уваги команда моніторів витратила на перевірку інформаційного наповнення судів. Позивним є той факт, що 33 моніторів (–ок) із 37 вказали, що інформаційні стенди розташовані зручно. Майже у всіх судах наявна інформація щодо зразків документів та розклад судових засідань на день проведення моніторингу. Однак, лише під час 8 із 37 моніторингових візитів вдалося зафіксувати оголошення, що спрямовані на представників ЗМІ.

З огляду на вищенаведене, окремим фокусом моніторингової компанії була діяльність саме прес-служб судів. Лише під час 11 із 37 моніторингових візитів моніторам (–кам) вдалося знайти в приміщенні суду окремо зазначені відомості про прес-службу суду.  

«Саме від прес-служби суду залежить своєчасність отримання необхідної для суспільства інформації про судову реформу, резонансні справи тощо. Ми маємо надію, що прес-секретар (-ка) суду стане своєрідним провідником (-цею) для ЗМІ та громадськості у конкретному суді та судовій системі загалом. Надасть судовій владі людське обличчя.», - наголосив автор звіту Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини».

На презентації звіту «У залі суду» були присутні монітори та моніторки з регіонів, що здійснювали моніторинг. Вони залюбки поділились своїм досвідом. «Протягом моніторингової кампанії мені вдалось відвідати декілька судів. Кожен суд особливий і рівень його відкритості для громадськості та ЗМІ залежить від комунікативної команди, керівництва. Проте кожен має багато корисних речей для взаємодії з громадою і це слід використовувати на практиці», - розповів Олександр Канагеєву, член Молодіжної ради при Луцькій міській раді.

Електронне видання посібника «У залі суду» поширюється безкоштовно. Зокрема, електронне видання вже можна завантажити на нашому сайті:  
 
Моніторинг проводився для реалізації проекту «Відкритість судів для ЗМІ та громадськості як запорука верховенства права» ГО «Вектор прав людини» за підтримки програми МАТРА від Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: суд,Апеляційний суд,моніторинг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.