Таємна Зустріч Директора НАБУ і юриста Зеленського

10 квітня 2019, 11:22
Власник сторінки
Помічниця депутата
0
69
Таємна Зустріч Директора НАБУ і юриста Зеленського

Ще не президент, а вже кримінальні справи закривають

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник провів зустріч з антикорупційним активістом Віталієм Шабуніним та адвокатом Ігоря Коломойського і членом команди кандидата в президенти Володимира Зеленського Андрієм Богданом. Що могло бути предметом зустрічі, чи обговорювалися на ній справи, пов'язані з "Приватбанком" і майбутніми президентськими виборами, а також які питання на зустрічі порушувалися, Ситник і Богдан не коментували. Про це детально розповідається у передачі

Але достеменно відомо, яке питання на цій зустрічі могло обговорюватися точно. Це питання закриття кримінального провадження, розпочатого НАБУ за зверненнями громадських активістів з приводу порушення Закону при фінансуванні за рахунок бюджетних коштів зйомок фільму «Я, ти, він, вона», який був відзнятий кінокомпанією ТзОВ «Кіноквартал», єдиним засновником якої є Зеленський Володимир Олександрович.

Нагадаємо, що під час прем'єрної прес-конференції творців фільму, Володимир Зеленський запевнив журналістів, що «початково сценарій фільму був написаний саме українською мовою» і лише «пізніше його довелося перекласти на російську через литовську акторку Аґне Ґрудіте, яка повинна була зіграти головну роль Яни і яка не володіла українською»; в останній момент, за ніч перед фільмуванням, Ґрудіте відмовилася від участі у фільмі й на її роль взяли українську акторку Настю Коротку, але «підлаштуватися під українську мову знімальна група так і не змогла, тому за основу взяли сценарій російською мовою». Фільм став одним із переможців 10-го конкурсного відбору Державного агенства України з питань кіно (Держкіно). Загальний кошторис фільму склав 36,9 млн. грн., з яких 49 % - 17,6 млн грн., оплатило Держкіно згідно Договору №74 від 26.12.2017 року.

Основою для укладення такого Договору між Держкіно та ТзОВ «Кіноквартал» стало Положення про державну підтримку національних фільмів у продюсерській системі, затверджене Постановою Кабінету Міністрів України №813 від 05.06.1998 року. Все ніби згідно чинного законодавства, але дивує одне. Укладений між Держкіно і компанією Зеленського Договір містить посилання на декілька підзаконних нормативно-правових актів, а також на обов’язковість дотримання вимог Закону України «Про кінематографію», який визначає правові основи діяльності в галузі кінематографії та регулює суспільні відносини, пов’язані з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонструванням фільмів. Закон дає чітке визначення поняття «національний фільм» як створений суб’єктами кінематографії фільм, виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською або кримськотатарською мовою, та який при цьому набрав необхідну кількість балів відповідно до оцінних елементів бальної системи, передбаченої цим Законом.

За мотивованим рішенням Ради з державної підтримки кінематографії на підставі звернення суб’єкта кінематографії, якщо це виправдано художнім, творчим задумом авторів фільму, в основній (базовій) версії національного фільму (крім дитячих та анімаційних фільмів) допускається використання інших мов в обсязі, що не може перевищувати 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму. Під час демонстрування національного фільму в Україні такі репліки мають бути дубльовані або субтитровані українською мовою.

Фільм кінокомпанії Володимира Зеленського «Я, ти, він, вона» був повністю відзнятий російською мовою (вочевидь з мотивів його показу на території країни-агресора) і лише згодом стрічку продублювали українською мовою, на що було витрачено додаткові кошти. Тому укладення Договору про надання державної фінансової підтримки такого «національного фільму», на думку громадських активістів, містить ознаки злочину «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою».

, що наприкінці січня 2019 року одразу декілька громадських організацій – ГО «Об`єднання ветеранів батальйону «Азов»», ГО «Спілка добровольців», ГО «Український самозахист», ГО «Рада активістів Майдану» - звернулися до правоохоронців з заявами про вчинення злочину під час бюджетного фінансування зйомок фільму «Я, ти, він, вона» кінокомпанією Володимира Зеленського ТзОВ «Кіноквартал».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.