Як нейтральна Нацполіція впливає на хід виборів в Україні

28 лютого 2019, 21:03
Власник сторінки
Помічниця депутата
0
742
Як нейтральна Нацполіція впливає на хід виборів в Україні

_

Кримінальні провадження, провокування ДТП, зрив агітації та анонімні повідомлення про замінування. І це далеко не весь арсенал, який Департамент оперативної підтримки Національної поліції під керівництвом Олега Козловського взяв на озброєння для перемоги в війні з опонентами кандидата в президенти Юлії Тимошенко.

Цього разу журналістам вдалося отримати документи, які підтверджують існування в системі Національної поліції окремої вертикалі в вигляді Департаменту оперативної підтримки або Департаменту Козловського, яка сформована для стеження за політиками та громадськими діячами. Виходячи зі змісту самих матеріалів, можна зробити висновок про те, що Департамент Козловського не просто відстежує переміщення кандидатів в президенти, а й допомагає або перешкоджає їм в проведенні політичної агітації.

В отриманому нами листі, який було надіслано начальникам управлінь Національної поліції України з поміткою «Щодо організації протидії мережі підкупу», вказано наступне: «3 метою дестабілізації роботи мережі підкупу БПП «Солідарність», організувати проведення наступних заходів: - у зв'язку із неможливістю отримання санкцій суду на проведення обшуків, імітувати анонімні телефонні повідомлення про мінування виборчих штабів БПП, порушення виборчого законодавства за адресами офісів БПП з подальшим заходом до них (за необхідності силовим). Під виглядом пошуку вибухового засобу або ж доказів правопорушення здійснити відшукування готівкових коштів, компрометуючих матеріалів та їх вилучення, пошкодження агітаційної продукції та оргтехніки, магнітних носіїв інформації, затримання членів та прихильників БПП, імітування виявлення зброї та наркотичних речовин тощо; - зрив та блокування акцій агітаційного характеру через хуліганські дії в офісах та передвиборчих штабах БПП з подальшим викликом та роботою слідчо- оперативних груп поліції; - реєстрацію масових анонімних заяв про порушення передвиборчого процесу з боку членів та прихильників БПП; - відкриття кримінальних проваджень стосовно окремих членів БПП, відповідно до раніше наданого списку, проведення слідчих дій, в т.ч. невідкладних для блокування їх діяльності; - збір інформації про спосіб життя представників органів державної влади, правоохоронних та судових органів, які є прихильниками діючого Президента України та БПП, оприлюднення її в засобах масової інформації через активістів та громадських діячів під виглядом боротьби з корупцією; - відео- та фотофіксація автотранспорту (надавати перевагу елітному), який використовується, в т.ч. одноразово, членами БПП; - провокування та здійснення ДТП за участі транспорту штабів БПП, його членів та прихильників. Помічникам начальників ГУНП, закріплених за ДОП, налагодити постійний контакт з представниками штабів ВО «Батьківщина» з метою координації поставлених завдань. Всі події, що відбуваються в регіоні за участі БПП, негайно в негативному ракурсі по відношенні до БПП, висвітлювати в засобах масової інформації у взаємодії з ВО «Батьківщина» через підконтрольних активістів та громадських діячів, а також з 18.12.2018 року в обов'язковому порядку (до особливого розпорядження) надсилати відомості у вигляді електронного файлу на електронну адресу dop03 поштової системи НПУ (mail.police.ua).

Почнемо з того, що в період з 31 січня по 1 лютого 2019 року, в рамках агітаційного туру, кандидат в президенти Ольга Богомолець, яку називають технічним кандидатом на виборах президента, і основним завданням якої, за словами політичних експертів, є відбір голосів в Юлії Тимошенко, проводила візит до міста Одеси. Під час цього візиту, ввечері 1 лютого, в Одесі відбулося ДТП за участі легковика марки «Жигулі» та елітного позашляховика марки «Range Rover», на якому пересувалася кандидат в президенти. На новинних ресурсах одразу з’явилася новина з скандальним заголовком: «ДТП з кандидатом у президенти в Одесі: поліція повідомила важливі подробиці». Новинний ресурс послався на речника поліції Одеської області Руслана Форостяка, який поспішив повідомити українському суспільству про цей важливий інцидент через публікацію на своїй сторінці в мережі Facebook. Речник поліції Одеської області наголосив на тому, що ДТП сталася з вини водія кандидата в президенти Ольги Богомолець, а також виклав фото позашляховика, на якому пересувалася кандидат в президенти.

Цей, здавалося б, не вартий уваги інцидент, набуває важливого значення, тому що до наших рук потрапив скрін листа, надісланого з електронної пошти odesit.koval@gmail.com на електронну скриньку dop03@police.ua, в додатку до якого міститься план переміщення кандидата в президенти Ольги Богомолець під час її візиту до Одеси. Нагадаємо, що електронна скринька dop03@police.ua є однією з вказаних в дорученнях, які розсилає Департамент Козловського.

 

За дивним збігом обставин, помічником начальника Головного управління Нацполіції в Одеській області є Олександр Олександрович Коваль. Як ми вже повідомляли, громадський активіст Роман Сініцин писав про те, що «саме під Козловського при керівниках поліції кожної області ввели посаду "помічника по виборам" і розставили туди різних, часом дуже цікавих, людей". Так от, нам також вдалося отримати повний список осіб, які працюють у вертикалі Козловського, про яку написали раніше громадські активісти та журналісти. Згідно цього списку, відповідальним за Одеський регіон є Коваль Олександр Олександрович (моб.тел. 094-946-43-37).

 

Отже, що ми маємо в підсумку по цій ситуації. До Одеси в рамках передвиборчої кампанії їде кандидат в президенти, чиїм основним завданням називають відбір голосів в Юлії Тимошенко. Співробітник Одеської поліції, який входить до вертикалі Департаменту Козловського, заздалегідь надсилає по визначеній схемі інформування маршрут переміщення цього кандидата. Під час слідування за маршрутом кандидат в президенти потрапляє в ДТП за участю іншого автомобіля, вартість якого не перевищує 300 доларів США (такі авто часто використовують для різного роду підстав або вчинення злочинів). Речник Одеської поліції оперативно розганяє інформацію про ДТП, наголошуючи на вині водія кандидата і вказуючи на елітне авто як засіб його пересування. Браво. Все точнісінько як в інструкції, отриманій з Департаменту Козловського. Мабуть за тією ж інструкцією діяли співробітники Нацполіції в Сумах, які за повідомленням про вибух приїхали в штаб БПП і незаконно затримали двох його співробітників, за що їм вже оголошено підозру в перевищенні службових повноважень.

 В контексті описаної ситуації з кандидатом в президенти Ольгою Богомолець не можна не згадати про заяву щодо проникнення в житло керівника її передвиборчого штабу в Одесі. Ольга Богомолець повідомила, що квартиру розгромили, нічого при цьому не взявши. А перед тим керівнику штабу надходили смс з погрозами. Дивує в цьому випадку чергова заява речника поліції Одеської області Руслана Форостяка. Останній поспішив заявити, що цей інцидент – звичайна квартирна крадіжка, а заява Ольги Богомолець є «гучною», натякаючи на політичний піар. Варто згадати про те, що активісти ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?» теж заявили про стеження за ними та про погрози, а до квартири однієї з активних учасників ініціативи Світлани Матвієнко, завдяки якій тема вбивства Катерини Гандзюк постійно звучить в представницьких органах Європейського Союзу, вночі вдерлися невідомі, при цьому нічого не взявши, що вказує на спробу залякати активістку, а не на побутовий злочин.

 Також департамент оперативної підтримки активно відслідковує хід передвиборчої кампанії кандидата в президенти Віталія Купрія. Зокрема, до наших рук потрапила довідка щодо інциденту в приміщенні міської ради м. Кам’янця-Подільського Хмельницької області. З її змісту можна зробити висновок, що співробітники місцевого органу Нацполіції якщо не організовували протидію кандидату в президенти Купрію, то покривають її організаторів. Адже співробітникам поліції так і не вдалося встановити нікого з 15 осіб, які були ініціаторами інциденту з Віталієм Купрієм в сесійній залі міської ради. Зате представники Нацполіції впевнені, що ці «невстановлені особи» представляли молодіжний актив міста і знають про їх наміри закликати виборців «не підтримувати кандидатуру Віталія Купрія на виборах Президента України 31 березня».

 

Відомство Авакова також активно відстежує переміщення кандидата в президенти Анатолія Гриценка. Зокрема, серед матеріалів, отриманих нами від джерел всередині вертикалі Козловського, є програми перебування цього кандидата в різних містах України, які надсилалися на електронну пошту Департаменту Козловського. Цікавим у випадку з Анатолієм Гриценком є «Акт перевірки об’єкта на наявність вибухових пристроїв, вибухових речовин або конструктивно схожих на них предметів», оформлений о 15 год. 35 хв. 01 лютого 2019 року за результатами огляду приміщення Вінницької обласної філармонії, який теж був надісланий на електронну пошту dop03@police.ua

 

Через 25 хвилин в цьому приміщенні, згідно програми перебування, відбулася зустріч з виборцями кандидата в президенти Анатолія Гриценка. Знову ж таки, за дивним збігом обставин, після цього в Департаменті Козловського виявилась велика кількість листівок цікавого змісту, мета яких – скомпрометувати Гриценка. Вилучили з місця зустрічі? Така ось своєчасна допомога. Також стало відомо, що співробітники Департаменту оперативної підтримки тиснуть на співробітників обласних управлінь Нацполіції, щоб ті скасовували протоколи про порушення правил дорожнього руху, складені на водіїв з кортежу кандидата в президенти Анатолія Гриценка. Сьогодні у Гриценка повідомили, що планується його зустріч з кандидатом у президенти - Юлією Тимошенко. На ній лідерка "Батьківщини" та Гриценко мають домовитися про "правила гри". Отже, можемо зробити висновок, що вертикаль Козловського супроводжує візити Анатолія Гриценка за згодою Юлії Тимошенко.

 

Якщо комусь з кандидатів в президенти Департамент Козловського активно протидіє, як це було у випадку з штабом БПП в Сумах чи Ольгою Богомолець в Одесі, а комусь з кандидатів влаштовує різного роду провокації, як Купрію, то у випадку з кандидатами Гриценком чи Зеленським все зовсім інакше. Від джерел в Департаменті ми отримали документ, який свідчить про те, що органи Нацполіції Закарпатської області здійснюють активний збір інформації щодо осіб, які можуть зашкодити візиту кандидата Зеленського, забезпечують йому оперативне прикриття та створюють посилені групи для охорони публічного порядку. Режим максимального сприяння і комфорту з боку Нацполіції для Володимира Зеленського свідчить про те, що Арсен Аваков і надалі підтримує дружні стосунки з олігархом Ігорем Коломойським і, для того, щоб зберегти можливість розраховувати в майбутньому на його підтримку, він не буде вставляти палки в колеса Зеленському, навіть на догоду Юлії Тимошенко, яка, на публіку, невимовно страждає від рейтингів «слуги народу».

 Нагадаємо, що 13 лютого 2019 року, цитуючи волонтера і громадського активіста Романа Сініцина, ряд новинних ресурсів опублікував матеріал під назвою «Сініцин звинуватив поліцію у підготовці масштабного підкупу виборців» (https://glavcom.ua/news/volonter-sinicin-zvinuvativ-policiyu-u-pidgotovci-masshtabnogo-pidkupu-viborciv--569902.html) .  В ньому йдеться про те, що Національна поліція будує сітку підкупу або прямого впливу на виборців, а таку «підготовку до виборів» в Нацполіції очолив нещодавно призначений заступник голови Нацполіції - начальник Департаменту оперативної підтримки Олег Козловський. За словами громадського активіста: "саме з Козловським постійно контактує один (чи одна) з кандидатів в Президенти. Саме під Козловського при керівниках поліції кожної області ввели посаду "помічника по виборам" і розставили туди різних, часом дуже цікавих, людей".

 Раніше я вже писала (https://blogs.korrespondent.net/blog/politics/4069073/?fbclid=IwAR1VFHBbc1Rb8qQwRb5cHsc_C44getId1FzTF-QokKdARUU0zhj3ZeV-Evk), що в поінформованих колах призначення Олега Козловського заступником голови Нацполіції називають прямим наслідком домовленостей Юлії Тимошенко і Арсена Авакова. Екс-начальника Управління СБУ в Луганській області Олега Козловського, якого в квітні 2018 року Президент Петро Порошенко звільнив з посади, в штаб до кандидата Юлії Тимошенко «привів» екс-радник Голови СБУ Юрій Тандіт.

 Відсутність коментарів Міністра внутрішніх справ щодо призначення Олега Козловського на посаду заступника Голови Нацполіції за угодою з Юлією Тимошенко змусили журналістів та громадськість зануритися в цю тему. В результаті їм вдалося здобути копії документів, які розкривають суть і зміст діяльності начальника Департаменту оперативної підтримки Національної поліції Олега Козловського. Виходячи зі змісту цих документів, ряд інформаційних ресурсів опублікував матеріали з заголовками «Міністерство Авакова формує службу стеження за політиками та громадськими активістами» (https://glavcom.ua/country/incidents/zmi-ministerstvo-avakova-formuje-sluzhbu-stezhennya-za-politikami-ta-gromadskimi-aktivistami-572843.html), «Министерство Авакова формирует службу слежения за политиками и общественными активистами» (https://comments.ua/politics/652143-ministerstvo-avakova-formiruet-sluzhbu.html), «Министерство Авакова собирает компромат на политиков и гражданских активистов для победы Тимошенко?» (https://golos.ua/i/667234).

 У великому інтерв`ю (https://censor.net.ua/resonance/3113965 /kervnik_natspolts_sergyi_knyazv_ fleshmob_ya_bandervets_ya_vislovivsya_na_svomu_osobistomu_akaunt_yak) , яке було опубліковане 27 лютого 2019 року, голова Національної поліції Сергій Князєв дуже неохоче відповідав на прямі запитання журналістів щодо публікації Романа Сініцина, а також інших запитань щодо призначення та функціональних обов`язків свого заступника – начальника Департаменту оперативної підтримки Олега Козловського. На запитання журналіста: «Навіщо він (Козловський) Нацполіції?», Сергій Князєв відповів, що «не хотів би, щоб хтось із них (його заступників) ніс політичне навантаження.

Намагання голови Нацполіції відійти від неприємної йому теми Козловського є цілком зрозумілим, особливо зважаючи на раніше опубліковану інформацію про те, що його новий заступник був призначений за угодою кандидата в президенти Юлії Тимошенко та Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Також повідомлялося про те, що сам Сергій Князєв відмовився брати участь в політичних іграх свого керівництва.

До виборів залишається менше місяця, але чомусь ми переконані в тому, що за цей короткий період українське суспільство дізнається про українських політиків і високопосадовців більше, ніж дізналося за останні 10 років. Без жодних сумнівів - Департамент Козловського і МВС під керівництвом Арсена Авакова і надалі продовжать виконувати свою частину угоди з кандидатом в президенти Юлією Тимошенко та будуть ще масштабніше використовувати приготований ними арсенал для боротьби з її політичними опонентами та незручними громадськими активістами. Далі буде…

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.