Агітую за агітаторів

05 березня 2019, 23:22
Власник сторінки
0
66

Цього тижня на центральній площі одного з обласних центрів України в поле мого зору потрапили два агітаційних намети. Агітували в них за двох різних кандидатів в президенти.

Агітатори – люди похилого віку. Вони спокійно, мирно, перемовляючись один з одним, виконували свою відповідальну роботу.

         Хоча… Про що це я. Робота, тим більше важлива і відповідальна, передбачає гідну і своєчасну оплату. Навіть в Конституції, в тій частині, де йдеться про права людини, про це щось написано. Але, мабуть, не про наших агітаторів там написано. Оплата їхньої праці, як відомо, під забороною. А страждають ці, часто досить-таки немолоді, люди, як виявляється через президента-втікача Януковича, команда якого свого часу за цивільно-правовими угодами наймала на роботу мільйони начебто агітаторів. Це цілком логічно було кваліфіковано як підкуп виборців і в результаті оплата праці агітаторів потрапила під заборону. Усіх агітаторів – і фейкових, і справжніх. Останні навіть оплати супутніх витрат - на харчування, проїзд, телефонний зв»язок - можуть не дочекатись. Як відомо, Центральна виборча комісія роз»яснила наприкінці лютого, що ці витрати можна оплачувати. Але один з «особливо чесних» кандидатів заблокував це рішення в суді.

         Але чому я згадав про ці два намети, які мирно співіснували, в центрі міста. А тому, що напередодні почув черговий звіт громадянської мережі ОПОРА, яка веде спостереження за виборами Президента, і там прозвучав тривожний сигнал. Зростає кількість агресивних дій щодо агітаторів - псуються намети, агітаційні матеріали, лунають погрози. Зазначається, що  останні випадки проявів агресії були пов’язані з агітаторами, насамперед, за Петра Порошенка, Юлію Тимошенко.

         Така ось ця агітаційна служба - і небезпечна, і важка. І на відміну від служби в поліції, ще й безоплатна.  

         Принагідно також нагадаю, що агітатори – це теж громадяни України, які мають право на захист з боку поліції. Хоча поки що частіше отримують від правоохоронців не захист, а словесні підозри, як потенційні учасники схем з підкупу виборців. У поліції це називають «превентивною роботою». Хоча логічніше було б, якби об»єктом такої превенції стали спроби перешкоджання агітаційним кампаніям. ОПОРА такий сигнал поліції вже надіслала. Але чи здатні його почути там – ось в чому питання.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: агитация,МВС,вибори,«ОПОРА»
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.