2019-ий: рік потрясінь чи розвитку?

24 січня 2019, 12:29
Власник сторінки
Громадський діяч, адвокат
0
35
2019-ий: рік потрясінь чи розвитку?

Напередодні виборів чим ближче останній день подачі документів від кандидатів у Центрвиборчком, тим більше набирає обертів передвиборча кампанія.

Хоча, порівняно з іншими роками, якогось надмірного тиску не відчувається, та і помітно менше грошей витрачається, хоч Порошенко і сповіщає усім про своє досягнення – Томос з білбордів на дорогах у різних областях України.

Сьогодні актуальним є питання щодо економічної ситуації у 2019 році, який буде курс долара, наприклад. Безперечно, політичні явища впливають на курс гривні. Але треба памятати, що важливий не сам курс, а купівельна спроможність. Українцям важливіше, щоб вони могли купити якомога більше за 100 доларів, а не отримати максимально багато гривень.

Типово для України перед виборами, що власники капіталів, підприємці і прості пересічні українці, які мають певні заощадження, не будуть квапитися проводити певні операції з валютою, у тому числі, хто має заощадження закордоном, там їх і притримають, доки політична ситуація у країні стабілізуєтся.

Політологи прогнозують, якщо теперішня правляча верхівка не залишиться при владі – долари витікатимуть з України. Коли прийдуть до влади інші, активізується інший потік валюти і, врешті, ситуація повинна стабілізуватися. Однак, коливання гривні, як бачимо, все ж прогнозується.

Ситуація, яка складається з виборами та електоральними настроями може виявитися непередбачуваною. Цьогоріч, на відміну від інших років, немає двох популярних кандидатів, які прогнозовано пройдуть у другий тур, це чи не наймасовіші вибори – прогнозується близько 40-ка кандидатів. За попередніми рейтингами, у другий тур проходить Тимошенко. У кожного кандидата є свій електорат на певній території. Оскільки кандидатів багато, можна сказати, що ні Схід, ні Захід не мають єдиного кандидата – через цю роздрібленість пройти у другий тур шанси є у багатьох. 

У цьому році нас очікують ще й парламентські вибори. Після президентських, звичайно, уже можна буде робити якісь висновки щодо їх результату.

Вибори – не єдиний фактор, який впливатиме на курс долара у 2019 році. Варто зважати і на горезвісний кредит МВФ. У цьому та наступному році віддати необхідно буде 17 млрд. доларів. А це гроші українців, це податки. Це ті гроші, які могли бути витрачені на фінансування шкіл, дитячих садочків, лікарень, проведення у цих закладах ремонтів, чи ремонт доріг, облаштування парків та на ще багато корисних речей. А натомість, фактично, були викинуті на смітник. Від кредиту МВФ чи відчув якусь користь пересічний українець? Експерти вже давно визначили, що кошти з цього кредиту, які, за словами Гаранта, осіли у золотовалютних резервах і стабілізують національну валюту, не були необхідними.  

На економічну ситуацію в нашій державі впливає також непрогнозованість дій РФ, для стабільності курсу також важливо як будуть розвиватися події на Сході. Будівництво «Північного потоку-2», за прогнозами експертів, може розв’язати руки Путіну, цей проект стане втратою для України щорічно 3-ох млрд. доларів. Достеменно також незрозуміло, як розвиватиметься ситуація з боргом Януковича - 3 мільярди доларів.

Сподіватися на краще – недієво. Потрібно робити вибір. Правильний вибір. Треба зібрати інформацію про кандидатів, проаналізувати. Не можна довіряти політичній рекламі, треба думати самому. Нічого в цій країні не зміниться, доки кожен, не якесь абстрактне суспільство, а кожен (!) не візьметься за розум і не почне думати, перед тим як зробити вибір, а тоді і відповідати за свої вчинки!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
ТЕГИ: Выборы Президента Украины 2019 новости,президент,доллар,Порошенко,Парламентские выборы,курс долара,вибори,економіка,політика,президентські вибори,Петр Порошенко,економіка України,політика в Україні,курс доллара к гривне,#вибори,томос
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.