В Україні спостерігається зростання об"єму депозитів

05 листопада 2018, 12:45
Власник сторінки
Communication group
0
34
В Україні спостерігається зростання об єму депозитів

За інформацією НБУ протягом вересня 2018 обсяг депозитних вкладів фізосіб зріс на 2,8% в гривні і на 1,4% в валюті.


Загальний обсяг депозитних коштів у банках складає 259 млрд. грн. та 9 млрд. дол. США. Це при тому, що дохідність депозитів достатньо низька. Так, по долару дохідність становить близько 0,1% річних, а по гривні близько 10%.

Те, що українці в непростих умовах і при малій дохідності депозитів все ж таки збільшують довіру до банків свідчить про стабілізацію банківського сектору. Якщо нещодавно українці стояли в чергах, щоб забрати свої депозити в банках, то зараз поволі повертаються назад з грошима.

По факту низької дохідності можна робити кілька висновків. Є позитивні й негативні. Серед позитивних це зниження інфляції, а серед негативу – недостатня дохідність економіки, адже залучивши кошти у громадян банк кредитує економіку, або купує цінні папери. До речі зниження відсотків по депозитам призведе й до зниження відсотків по кредитам. Тут вже для кого позитив, для кого негатив.

Зростання депозитів свідчить і про зростання доходів громадян. Цей факт компенсуватиме підняття ціни на газ та тарифів на ЖКП і пом’якшить шок від цього. Пенсії, а особливо заробітні плати зростають і випереджають зростання цін. За час дії попередньої ціни на газ (з весни 2016) середня зарплата українців зросла на 81%! Тож є звідки платити за підвищеними цінами, які зросли на 23%.

Подібний тренд очевидно буде продовжуватись і надалі. Тобто ціни й тарифи з об’єктивних причин будуть зростати, бо так є у всьому світі, але доходи громадян будуть і надалі випереджати їх. І це випереджання буде посилюватись.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости политики
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.